نماینده قلابی مجلس دستگیر شد

خورنا:  مردی که از داخل زندان با جعل نام نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از ده‌ها شرکت کلاهبرداری می‌کرد، توسط ماموران پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، شخصی که طی تماس تلفنی با شرکت‌ها و تقاضای کمک‌های مالی به اشخاصِ به ظاهر نیازمند و با معرفی خود به عنوان دکتر احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با ارائه شماره حساب شخصی اقدام به کلاهبرداری می‌کرد، دستگیر شد. این متهم در اقدامات کلاهبردارانه خود در خصوص کمک‌های مالی به نیازمندان، به مدیران شرکت‌های مختلف می‌گفت که می‌توانند از دفاتر مراجع عظام در خصوص پرداخت خمس و زکات با ارائه گواهی تماس گرفته و نظر آنان را جویا شوند.

بر اساس این گزارش ماموران پلیس آگاهی با بررسی‌های لازم، شماره تلفن‌هایی که این کلاهبردار از طریق آنها با صاحبان شرکت‌ها تماس گرفته را شناسایی کرده و متوجه شدند که این تماس‌ها از باجه تلفن‌های مستقر در زندان مرزی و اردوگاه زنجان صورت گرفته و شماره حساب به نام “علی” فرزند “ح” نزد بانک صادرات شعبه انقلاب زنجان بوده که در حال حاضر متحمل کیفر در زندان زنجان است.

در ادامه بررسی‌ها ماموران انتظامی با هماهنگی مقام قضایی و عوامل زندان مرکزی زنجان و پس از بازبینی دوربین مدار بسته، متهم را به نام “قربانعلی 48 ساله اهل شهرستان خدابنده استان زنجان” شناسایی کردند که در بازرسی از وسایل متهم، آدرس و نام شرکت‌ها از قبیل شرکت “فرقسنج”، “ابزار دقیق سندیکای پروفیل سازان”، “شرکت شهر آفتاب”،”شرکت گام تک تبریز”، “شرکت راه برد خاورمیانه”، “شرکت پتروشیمی کاویان”، “شرکت صنایع الکتریکی ساوه ایران” و … به همراه شماره تماس و اسامی مدیران عامل آن‌ها کشف شد.

پس از این اقدامات، متهم توسط پلیس به مقر انتقال داده شد و در تحقیقات به عمل آمده نامبرده به جرم خود اعتراف کرده و بیان داشت: آدرس شرکت‌ها و شماره تماس آن‌ها را در زندان تهران به دست آورده‌ و از طریق کارت تلفن از باجه‌های تلفن زندان با آنها تماس گرفته و با معرفی خود به نام دکتر احمد توکلی نماینده مجلس شورای اسلامی تهران و با دادن شماره حساب و تقاضای کمک‌های ملی به اشخاص به ظاهر نیازمند اقدام به کلاهبرداری می‌کردم.

در همین راستا متهم دیگر با نام “علی” که هم‌بند متهم اصلی این پرونده بوده نیز در بازجویی‌های صورت گرفته به جرم منتسبه خود اعتراف کرد.  رئیس پلیس آگاهی استان زنجان درباره این خبر گفت: بررسی جوانب و زوایای دیگر این پرونده همچنان ادامه دارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.