وجود ۱۴ هزار پست خالی در خوزستان

خورنا: معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی استاندار خوزستان گفت: ۱۶۰ هزار کارمند دولت در سطح خوزستان در حال حاضر مشغول فعالیت هستند.

بهروز حسینی‌فر در مراسم روز کارمند که ظهر امروز در استانداری خوزستان تشکیل شد اظهار کرد: هفته دولت ما را به یاد شهدای دولت یعنی شهیدان باهنر و رجایی می‌اندازد، آن‌ها برای کارمندان دولت اسوه بودند که جان خود را در راه خدمت به وطن در طبق اخلاص نهادند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۶۰ هزار کارمند دولت در سطح خوزستان مشغول فعالیت هستند که نسبت به استان‌های دیگر با این حجم جمعیتی، از تعداد نیروی انسانی پایین‌تری برخوردار هستیم.

معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی استاندار خوزستان با بیان اینکه ۱۴ هزار پست خالی در سطح استان وجود دارد تصریح کرد: نزدیک به ۶ هزار نفر از این پست‌های خالی مربوط به بخش بهداشت و درمان است و به ازای هر چهار تخت یک پرستار وجود دارد در حالی که در استان‌های دیگر به ازای هر دو تخت یک پرستار در بخش است.

وی به دریافت مجوزهای استخدام در چند سال اخیر اشاره کرد و گفت: براساس برنامه چهارم توسعه مجوز استخدام ۱۰ هزار و ۴۶۵ نفر گرفته شد که از این تعداد ۱۸۱ نفر سهم استانداری بود.

حسینی‌فر اضافه کرد: براساس برنامه پنجم توسعه مجوز استخدام یک‌هزار و ۱۶۹ نفر داده شد که سهم استانداری خوزستان ۲۰۵ نفر بود.

وی به برگزاری آزمون استخدامی اسفند ماه سال گذشته اشاره کرد و تصریح کرد: یک هزار و ۴۳۱ نفر در این آزمون قبول می‌شوند که سهم استانداری ۲۶۵ نفر است و در شرف اعلام اسامی هستیم.

معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی استاندار خوزستان خاطر نشان کرد: خروجی نیروی انسانی از دستگاه‌های دولتی در برنامه چهارم توسعه ۱۸هزار و ۵۵۴ نفر و در برنامه پنجم ۹ هزار و ۸۰۶ نفر بود.

وی با بیان اینکه در چند سال گذشته خدمات رفاهی برای کارمندان دولت در نظر گرفتیم اظهار کرد: در پنج سال گذشته نزدیک به ۷۰۰ نفر از کارمندان با دریافت کمک هزینه از ادارات خود به سفرهای زیارتی رفتند.

حسینی‌فر به مصوبه افزایش ۲۰ درصدی حقوق پرسنل وزارت کشور اشاره کرد و عنوان کرد: بعد از رایزنی و پیگیری‌های بسیار این مصوبه بیرون آمد اما هنوز اجرایی نشده است که امیدوار هستیم در دولت تدبیر و امید این امر اجرا شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • كاش من يكي ازكارمندي واجداستخدام باشم وگرنه بايدليسانسوبزارم دركوزه ابشوبخورم