تکاپوی فعالان و کارکنان صنعت نفت برای حمایت از وزیر نفت پیشنهادی دکتر روحانی

خورنا: اولین نشست راهبردی کارکنان و فعالان صنعت نفت در ماهشهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خورنا از ماهشهر، اولین نشست راهبردی کارکنان و فعالان صنعت نفت در روز دوشنبه با حضور جمعی از فعالان و متخصصان صنایع نفت، گاز و پتروشیمی شاغل در استان خوزستان در شهرک بعثت شهرستان بندرماهشهر برگزار شد.

در این نشست، مورد نقش و جایگاه صنعت نفت در اقتصاد کشور، دغدغه های کارکنان، شاخصه های مورد انتظار مدیران این صنعت عظیم و راهکارهای حمایت از وزیر پیشنهادی رئیس جمهور منتخب برای وزارت نفت بحث و تبادل نظر شد.

همچنین آسیب شناسی برخی ساختارهای موجود در صنایع نفت گاز و پتروشیمی، فقدان نهادهای مدنی، NGO ها و انجمن های قانونمند و ایجاد بستری مناسب برای کشف استعدادها و رشد نیروها، ارائه پیشنهادها و انتقادات سازنده و لزوم تشکیلاتی قانون محور و شناسنامه دار در این صنعت عظیم مورد تاکید قرار گرفت.

حاضران در این نشست بر روی حفظ سلامت این نوع نهادهای پیشنهادی اتفاق نظر داشتند و از شاخصه های حفظ سلامت این نهادها را پرکاری، وجدان و انضباط کاری، تعهد و مسئولیت پذیری هرکدام از اعضا در مجموعه ها و سازمانهای متبوع خویش دانستند به گونه ای که این اعضا باید سرآمد همه کارکنان باشند.

از جمله مصوبات این نشست، تشکیل کارگروه های منطقه ای و تعمیم آن به سایر مناطق نفت،گاز وپ تروشیمی بوده است.

این گروه که کار خود را با عنوان “کمیته راهبردی فعالان و متخصصان صنعت نفت” آغاز کرده است قرار است در روزهای آینده با وزیر پیشنهادی دولت تدبیر و امید برای وزارتخانه نفت دیدار کند و دغدغه های کارکنان نفت و پیشنهادات خود را به وزیر معرفی شده به مجلس منتقل نماید.

از مهمترین مواردی که در این جلسه بر روی آن تاکید شد جلوگیری از تزریق مدیران ناکارآمد و غیر تخصصی خارج از مجموعه صنعت نفت به بدنه مدیریتی این صنعت بوده است بطوری که مدیران این صنعت باید بومی صنعت نفت و آگاه به قوانین جاری نفت و مسائل و مشکلات خاص آن باشند.

نشست و رایزنی با مجمع نمایندگان استان خوزستان برای حمایت از وزیر پیشنهادی نیز در دستور کار روزهای آینده این گروه قرار گرفت.

در این نشست صمیمی، کارکنانی از مناطق نفتخیز جنوب اهواز، نفت مسجد سلیمان، نفت و گاز امیدیه، نفت آغاجاری، شرکت ملی حفاری و پتروشیمی های منطقه ماهشهر حضور داشتند.

نشست بعدی قرار است اوایل هفته آینده در اهواز برگزار شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • با درود: بی شک نقش تعیین کننده و اصلی را همین کارمندان و زحمتکشان صنعت نفت (گاز، پتروشیمی، پخش و پالایش و ....) هستند که ایفا می کنند. پس نظرات آنها نیز باید در اولویت باشد.
  • مدیران باید بومی این صنعت باشند.احسنت به آغازگران این راه
  • آفرين بر اين فعالان
  • تا زماني كه مسولين نفتي طعم اب ماهشهر را نچشند،در گرماي طاقت فرساي ان در صف نانوا نايستند و شاهد از دست دادن عزيزان خود بعلت هواي سرطان زاي ان نباشند اين شهر پيشزفت نخواهد كرد