امام جمعه آبادان: حقیقتاً ‌به اجرای مصوبات دولت خوشبین نیستم

خورنا: امام جمعه آبادان گفت: ‌حقیقتاً من به مصوبات دولت خوش بین نیستم و من خیلی خرسند به این موضوع نگاه نمی‌کنم، چرا که این دولت رو به اتمام است و تا مصوبات این دولت بخواهد به مرحله تصویب برسد زمان زیادی نیاز دارد.

حجت‌الاسلام علی ابراهیمی‌پور امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در آبادان، در خصوص بازخوردهای سفر اخیر هیئت دولت به خوزستان اظهار داشت: سفرهای هیئت دولت اگر قرار بر انجام بود باید زود‌تر به مرحله اجرا در می‌آمد چرا که این سفر‌ها مدت زیادی است که قطع شده بود.

وی ادامه داد: در حال حاضر متأسفانه برگزاری این سفر‌ها شائبه‌های سیاسی به وجود می‌آورد و نمی‌تواند کیفیت مصوباتی خوبی داشته باشد.

امام جمعه آبادان تصریح کرد: متأسفانه مصوباتی که برای آبادان تصویب شده تأثیر‌گذار نبوده است و طرح‌های بسیاری روی زمین مانده است.

ابراهیمی‌پور تاکید کرد: از طرفی جلسات هیئت دولت کار‌شناسی نشده است و هیچ مانعی بر طرف نشده و این جلسات نیز تأثیر به سزایی نداشته است.

وی افزود مصوبات مناطق محروم باید در قالب یک طرح تقدیم مجلس شود و اعتبارات ویژه‌ای برای زیر ساخت‌ها در این مناطق تخصیص داده شود.

امام جمعه آبادان با اشاره به تصویب دو درصد در‌آمد نفت برای این منطقه عنوان کرد: این مصوبه تنها در حد پیشنهاد بوده و هنوز تبدیل به یک قانون نشده‌، لذا تا زمانی که این طرح به تصویب نرسیده نمی‌توان از حصول آن اطمینان پیدا کرد.

وی تصریح کرد: حتی اگر یک درصد نیز از محل در آمد نفت به این منطقه تخصیص یابد اطمینان داشته باشید که آبادان در یک سال آینده متحول خواهد شد.

ابراهیمی‌پور اضافه کرد: حقیقتاً من به مصوبات دولت خوش بین نیستم و من خیلی خرسند به این موضوع نگاه نمی‌کنم، چرا که این دولت رو به اتمام است و تا مصوبات این دولت بخواهد به مرحله تصویب برسد زمان زیادی نیاز دارد.

امام جمعه آبادان در خصوص پیامدهای این مصوبات به خبرنگار فارس گفت: این امید وجود دارد که در دولت آینده، مردم مصوبات خود را دنبال کنند و امید است که به خواسته‌های خود برسند.

وی اظهار کرد: کارهای خوبی نیز در این سفر صورت گرفت از جمله افتتاح جاده آبادان- ماهشهر و تصفیه خانه شوش‌تر و این سفر‌ها از حسن‌ها هم برخوردار بوده است.

ابراهیمی‌پور در پایان خاطر نشان کرد: دولت نباید سرشاخ‌های آب کارون را صد‌ها کیلومتر از این رودخانه دور می‌کرد و چرا باید مردم آبادان مشکل آب شیرین داشته باشند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • رضا افتتاح جاده آبادان-شهرستان بندرامام خمینی _(ره) افتتاح شد