ولایتی: رهبری نسبت به “هاشمی” نظر مثبتی دارند

خورنا: علی اکبر ولایتی در بخشی از سخنانش درباره عملکرد بسیج افزود: با اینکه فعالیت بسیج بسیار مهم است ولی از لحاظ ریشه‌ای ناشناخته مانده است، چرا که عده‌ای فکر می‌کنند فعالیت این نهاد تازه بوده و نمونه‌ای در تاریخ ندارد در حالی که در گذشته نیز جوانمردانی همانند بسیجیان در جامعه حضور داشتند.

وی ادامه داد: در امور داخلی مشکلات زیادی وجود دارد که باید رفع شود این در حالی است که زمان به دعواهای سیاسی بین رقبا می‌گذرد ولی دغدغه مردم چیز دیگری است، همچنین در خصوص حوزه خارجی نیز خیلی بهتر از این‌ها می‌شود کار کرد.
ولایتی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در سال‌های گذشته بارها پیشنهادهایی برای بهبود وضع کشور داده ولی آنها را عملی نکردند، افزود: در خصوص بحث هسته‌یی می‌توان طور دیگری عمل کرد که هم ایرانیان به حق خود برسند و هم روابط با سایر کشورها قطع نشود، البته این کارها تدبیر می‌خواهد و با مذاکره و گفت‌وگو می‌توان بسیاری از مشکلات را حل کرد، اگر زمان باشد بعدها نمونه‌یی از راهکارهایم را ارائه خواهم کرد.
در بخش دیگری از این نشست، ولایتی در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما در مورد الگوی سیاسی کشور در دولت یازدهم چگونه است، عنوان کرد: اوایل انقلاب هر فردی نظر خود را ارائه می‌داد و پس از بررسی عملی می‌شد ولی الان با گذشت بیش از ۳۰ سال و وجود تعداد زیادی نیروی متخصص ما باید بهتر از این عمل می‌کردیم.
وی درباره ضرورت خودکفایی گندم در ادامه گفت: خودکفایی در عرصه کشاورزی به پیشرفت در صنعت تبدیل خواهد شد و اقتصاد مقاومتی یعنی کاری کنیم از طریق اقتصاد نتوانند دیگر فشاری بر ما بیاورند، اگر در سال‌های گذشته هر سال ۱۰ درصد از بودجه‌ای که از نفت تامین می‌شد را کم می‌کردند الان از طریق تحریم نفت بر ما فشار نمی‌آوردند.
وی ادامه داد: ما با هزینه‌های عجیب و غریب برای انتخابات مخالف هستیم و این کار را انجام نمی‌دهیم، همین‌طور امیدواریم در نهایت انتخاب به سمتی پیش رود که مصلحت است.
ولایتی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از وضعیت فعلی کشور، تاکید کرد: ما در هر گوشه کشور منتظر حادثه‌ای هستیم که اوضاع به هم ریخته‌تر شود، به همین دلیل ما به سمت کسانی رفتیم که مدعی هستند در انتخابات پیروز بیرون خواهند آمد ولی آنها قبول نکردند وارد میدان شوند، در هر صورت هر جا اسلام قوی و ایمن باشد تمدن اسلامی خود به خود به وجود خواهد آمد.
به گزارش ایسنا،  سوال بعدی که از این کاندیدای احتمالی ائتلاف پیشرفت پرسیده شد درباره هاشمی رفسنجانی بود که ولایتی گفت: شاهد بودم امام(ره) و مقام معظم رهبری نظر مثبتی نسبت به هاشمی داشتند و مقام معظم رهبری امروز هم نظرشان حفظ احترام به ایشان بوده و خودشان چندین بار هاشمی را به عنوان رییس تشخیص مصلحت نظام نصب کردند اما این کار را برای آنهایی که جزو فتنه بودند انجام ندادند، ولی در رابطه با هاشمی همیشه نظر مثبتی داشتند، الگوی ما نیز مقام معظم رهبری است و همان‌طور که ایشان مصلحت بدانند عمل می‌کنیم.
ولایتی در پایان با تاکید بر اینکه همواره پیرو سخنان مقام معظم رهبری و مراجع بوده، تاکید کرد: اگر جامعه مدرسین و جامعه روحانیون بر روی یک نفر از کاندیداها اجماع کنند نظر ما هم همان است ولی شاهد هستیم که نه جامعه مدرسین و نه جامعه روحانیون و نه مقام معظم رهبری تا امروز موضع‌گیری در خصوص هیچ یک از کاندیداها نکرده و نخواهند کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.