پتروشیمی بندرامام ماهشهر بهترین تیم تنیس روی میز در سال ۹۱ شد

خورنا: فدراسیون تنیس روی میز پتروشیمی بندرامام را به عنوان بهترین تیم کشور در مجموع لیگ‌های برگزار شده در سال گذشته انتخاب کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون تنیس روی میز، داریوش ضرغام پور ضمن اعلام این خبر تصریح کرد: در سال گذشته سازمان لیگ فدراسیون تنها در بخش مردان پنج لیگ کشوری شامل لیگ برتر مردان، لیگ دسته یک مردان، لیگ برتر جوانان و امید، لیگ برتر نونهالان و نوجوانان و لیگ دسته یک نونهالان و نوجوانان کشور را برگزار کرد.

وی در ادامه افزود: در مجموع این ۵ لیگ، تنها لیگ دسته یک نونهالان و نو جوانان کشور به صورت متمرکز برگزار شد و ۴ لیگ دیگر به صورت دوره ای و رفت برگشت برگزار شد.

ضرغام پور همچنین تاکید کرد: ۲۵ باشگاه در تنیس روی میز ایران در سال ۹۱ تیم داری کردند که بعضی از آنها حتی در ۳ لیگ حضور داشتند و این خود نشان دهنده قوت و پویایی لیگ های تنیس روی میز کشور است. تنیس روی میز ایران از دیر باز دارای لیگ های مختلف بوده است و اکنون چهارمین لیگ برتر ایران از لحاظ قدمت است.

رئیس سازمان لیگ فدراسیون همچنین اعلام کرد: برای نخستین بار است که رده بندی باشگاه های کشور در مجموع لیگ های برگزار شده در طول یک سال توسط سازمان لیگ فدراسیون اعلام می شود و با اتمام لیگ برتر بانوان کشور، رده بندی باشگاه های بانوان نیز اعلام خواهد شد.

بر اساس رده بندی اعلام شده، در لیگ برتر مردان کشور با توجه به اهمیت و حساسیت رقابت‌ها و همچنین سطح بازیکنان حاضر در این لیگ میزان ۱۰۰۰ امتیاز در جمع باشگاه های حاضر تقسیم شده است. در دیگر لیگ ها با توجه به کمتر شدن حساسیت بازی ها، میزان امتیاز در نظر گرفته شده برای آنها کاهش یافته است.

ضرغام پور عنوان کرد: متاسفانه در سال ۱۳۹۱ به دلیل عدم اعلام آمادگی استان‌ها برای پذیرفتن میزبانی و برگزاری لیگ های دسته یک جوانان و امید مردان، لیگ دسته دو بزرگسالان مردان و لیگ جوانان و امید بانوان برگزار نشد که امیدوارم به لطف خدا با حمایت اسپانسر ها و مشارکت استانها این رقابت ها در سال جدید با شور بیشتری برگزار شود.

سازمان لیگ فدراسیون در پایان این رده بندی باشگاه پتروشیمی بندر امام (ره) قدیمی‌ترین باشگاه حال حاضر تنیس روی میز کشور را با حضور در ۳ لیگ، نایب قهرمانی در لیگ برتر مردان، قهرمانی در لیگ برتر جوانان و امید و مقام پنجم مشترک در لیگ برتر نونهالان و نوجوانان کشور، با کسب ۱۳۹۰ امتیاز به عنوان باشگاه نخست کشور در سال گذشته معرفی کرد.

باشگاه تازه وارد دی با قهرمانی در لیگ برتر مردان کشور و کسب ۱۰۰۰ امتیاز در جایگاه دوم ایستاد.

دانشگاه آزاد اسلامی که یکی از فعال ترین باشگاه های کشور در عرصه تنیس روی میز است با کسب عنوان سومی لیگ برتر مردان کشور و قهرمانی در لیگ برتر نونهالان و نوجوانان با کسب ۹۵۰ امتیاز عنوان سوم را از آن خود کرد.

مناطق نفت خیز جنوب نیز با نایب قهرمانی در لیگ دسته یک، قهرمانی در لیگ دسته یکی نونهالان و نوجوانان و چهارمی در لیگ برتر جوانان و امید با کسب ۷۸۰ امتیاز چهارم شد و پتروشیمی نوری بوشهر نیز با کسب عنوان چهارمی لیگ برتر مردان ایران در جایگاه پنجم این رده بندی ایستاد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.