افزایش زمان پرداخت اقساط مسکن مهر به ۲۰ سال

خورنا: وزیر راه و شهرسازی از افزایش زمان پرداخت اقساط مسکن مهر از پروسه زمانی ۱۵ ساله به ۲۰ سال خبر داد و گفت: همچنین با توجه به درخواست مردم در کاهش سود تسهیلات مسکن مهر، سود این تسهیلات کاهش چشم گیری خواهد داشت.

به گزارش مهر، علی نیکزاد صبح شنبه در ابتدای سفر یک روزه خود به استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به درخواست مردم و خصوصا قشر آسیب پذیر به دستور رئیس جمهور زمان پرداخت اقساط مسکن مهر از ۱۵ به ۲۰ سال افزایش پیدا کرد.وی افزود: طبق این دستور همه بانک ها و خصوصا بانک مسکن موظف به اجرای این طرح و تنظیم اقساط تسهیلات مسکن مهر طی مدت ۲۰ سال بازپرداخت هستند.

نیکزاد ادامه داد: همچنین با توجه به عدم رعایت برخی بانک ها در سود تسهیلات مسکن مهر تصمیم بر یکسان سازی سود این تسهیلات گرفته شد و طبق این دستور بانک ها در تهران موظف به تعیین سود ۹ درصد، مراکز استانها ۷ درصد و سایر شهرستانها ۴ درصد هستند.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: این دستور توسط رئیس جمهور تعیین و به بهمنی رئیس کل بانک مرکزی ابلاغ و ظرف مدت زمانی ۱۰ روز قابل اجراست.

وی همچنین همچنین وضعیت پروژه های مسکن مهر را مطلوب ارزیابی و ابراز امیدواری کرد تا پایان دولت دهم بخش عظیمی از این پروژه ها به بهره برداری برسد.

نیکزاد همچنین در سفر یک روزه خود از پروژه های راه آهن کرمانشاه، مسکن مهر، بزرگراه کامیاران – کرمانشاه و بزرگراه کربلا بازدید خواهد کرد.

لازم به ذکر است وزیر راه و شهرسازی از ایستگاه هاب راه آهن کرمانشاه – ملایر بازدید و در جریان روند پیشرفت این پروژه قرار گرفت.

ایستگاه هاب راه آهن کرمانشاه – خسروی که ایستگاه آخر و اصلی کرمانشاه است در منطقه ده پهن قرار گرفته و اعتباری بالغ بر ۶۹ میلیارد تومان به این طرح اختصاص یافته. پیمانکاری این پروژه را شرکت جواد نصر بر عهده داشته و مدت زمانی برای اتمام پروژه ۱۸ ماه تعیین شده است. همچنین تا کنون ۳.۵ میلیارد در این پروژه هزینه شده و شرکت جهاد نصر ۳۰ میلیارد تومان مطالبات را از دولت دارد تا پروژه را ظرف ۱۰ ماه آینده به اتمام برساند.

در ادامه وزیر راه و شهرسازی از کمربند شرقی و بخشی از کمربند غربی بازدید کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.