آخرین آمار قربانیان و مجروحان زلزله بوشهر

خورنا: حسنوند همچنین اطمینان خاطر داد که با توجه به فاصله ۱۵۰ کیلومتری نیروگاه بوشهر از کانون زلزله، خوشختانه آسیب و خللی به فعالیت این نیروگاه وارد نشده است.

وی با بیان اینکه بر اساس آخرین گزارشات دریافتی این زمین لرزه ۸۵۰ مصدوم بر جای گذاشته است که تنها ۱۰۰ تن از این افراد در بیمارستان بستری شده‌اند گفت: حال عمومی این مصدومان مساعد گزارش شده و ۷۵۰ نفر دیگر نیز به صورت سرپایی توسط تکنیسین‌های اورژانس درمان شدند.

وی با اعلام خبر برپایی بیمارستان صحرایی در مناطق زلزله زده گفت: شب گذشته عملیات آواربرداری نیزبه پایان رسید و امدادگران توانستند تعدادی از افراد محبوس شده را نجات دهند.

 

حسن وند با اعلام خبر تخریب ۷۰۰ واحد مسکونی در مناطق زلزله زده گفت: بیش از ۱۰۰ واحد مسکونی نیز حدود ۵۰ درصد تخریب شده‌اند.

 

به گفته وی صبح امروز معاون اول رییس جمهور، وزیر کشور و جمعی از اعضای هیات دولت از مناطق زلزله زده بازدید خواهند کرد.

 

 

اتمام عملیات جست و جو در مناطق زلزله‌زده

 

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اتمام عملیات جست و جو و نجات در مناطق زلزله زده بوشهر خبر داد.

محمود مظفر در گفت و گو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در تشریح آخرین اقدامات صورت گرفته در مناطق زلزله زده بوشهر با اشاره به حضور و فعالیت بیش از ۵۰۰ امدادگر این سازمان، گفت: در پی وقوع زمین لرزه ۶.۱ ریشتری در منطقه کاکی استان بوشهر بلافاصله اقدامات این سازمان در راستای جست و جو و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری آغاز شد.

وی در حالی که در مناطق زلزله زده حضور داشت و از نزدیک مدیریت عملیات را بر عهده گرفته است، با بیان اینکه هفت تیم آنست (سگ‌های زنده یاب) و دستگاه‌های زنده یاب به محل حادثه اعزام شده‌اند گفت: شب گذشته ۲۰ نفر از محبوس شدگان آوار توسط امدادگران نجات یافتند.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه عملیات جست و جو و نجات به اتمام رسیده است؛ گفت: با این حال بالگردهای جمعیت هلال احمر وظیفه رصد هوایی این مناطق را بر عهده دارند.

مظفر با بیان اینکه آخرین آمار مجروحان به ۸۵۰ تن رسیده است، گفت: ۱۰۰۰ تخته چادر نیز میان زلزله زدگان توزیع شده است و همچنان نیز کار اسکان و تغذیه اضطراری زلزله زدگان ادامه دارد.

به گفته وی، جمعیت هلال احمر امکانات خود را برای امدادرسانی به ۳۰۰۰نفر رد منطقه مستقر کرده است.

 

تحویل ۳۳جسد به پزشکی قانونی تاکنون

همچنین دکتر رضایی مدیر کل پزشکی قانونی استان بوشهر نیز با بیان اینکه تاکنون ۳۳ جسد تحویل پزشکی قانونی شده است، گفت: سه تیم از کارشناسان پزشکی قانونی نیز به منطقه اعزام شده‌اند تا کار بررسی و صدور جواز دفن به سرعت پیگیری شود.

همچنین دکتر فقیه رییس جمعیت هلال احمر شب گذشته از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با مرکز مدیریت و کنترل هماهنگی امداد و نجات و جمعیت هلال احمر استان بوشهر ارتباط برقرار کرد و در جریان آخرین روند امدادرسانی به زلزله زدگان بوشهری قرار گرفت.

 

حال مجروحان زلزله بوشهر مساعد است

 

مسئول ستاد حوادث عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن تشریح آخرین وضعیت مصدومان حادثه زلزله روز گذشته این استان از انتقال ۱۱۱ تن از مجروحان به بیمارستان‌های شهر بوشهر خبر داد.

 

سیدمجید حسینی در گفت و گو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه پس از وقوع زلزله عمده حادثه دیدگان به بیمارستان زینبیه خورموج منتقل شدند گفت: پس از بستری شدن این افراد در این بیمارستان اقدامات اورژانس برای انتقال مصدومان به بیمارستان‌های دیگر آغاز شد.

 

وی با اشاره به انتقال حادثه دیدگان زلزله روز گذشته بوشهر به بیمارستان‌های شهر بوشهر اظهار کرد: در مجموع ۱۱۱ تن از حادثه دیدگان از بیمارستان زینبیه به بیمارستان های بوشهر منتقل شدند که از این میان ۶۶ تن به بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر، ۵۳ تن به بیمارستان سلمان فارسی و سه تن دیگر نیز به بیمارستان خاتم الانبیاء نیروی دریایی بوشهر منتقل شدند.

 

به گفته مسئول ستاد عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همچنین ۱۰ تن دیگر از حادثه دیدگان نیز همچنان در بیمارستان زینبیه خورموج هستند که این افراد طی امروز یا فردا ترخیص خواهند شد.

 

حسینی با بیان اینکه عملیات انتقال مصدومان به اتمام رسیده است، درباره عمده آسیب‌های وارد شده به حادثه دیدگان در زلزله روز گذشته نیز به ایسنا گفت: اغلب مصدومان به دلیل تروما و ضربه در بیمارستان هستند.

 

مسوول ستاد هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی بوشهرهمچنین درباره برخی اظهارات مبنی بر وخیم بودن حال ۱۰۰ تن از حادثه دیدگان زلزله اخیر نیز گفت: چنین چیزی صحت ندارد و این افراد اگرچه دچار صدمات و آسیب‌هایی شده‌اند اما وضعیت عمده آنان مساعد است.

 

 

بسیج نیروهای امدادی استان بوشهر در مناطق زلزله زده

 

رستمی معاون عمرانی استاندار بوشهر با بیان اینکه امکانات استان بوشهر برای کمک به زلزله‌زدگان بسیج شده‌ است، همچنین گفت: چهار استان فارس، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و چهارمحال بختیاری که در مجاورت بوشهر بوده‌اند، نیروهای امدادی خود را به سمت مناطق زلزله‌زده اعزام کردند.

 

وی در عین حال اظهار کرد: ستاد بحران استان بوشهر تشکیل شده و بسیج امکانات نیز صورت گرفته است .

 

براساس گزارش ایسنا، زلزله ۶/۱ ریشتری بوشهر روز گذشته در ساعت ۱۶:۲۲:۴۹ در منطقه کاکی از توابع شهرستان دشتی استان بوشهر رخ داد که طی آن تاکنون ۳۷ تن کشته و ۸۵۰ تن مجروح شده‌اند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.