بحث نامزدی سید محمد خاتمی باعث ناراحتی بسیاری از مخالفان جمهوری اسلامی شده است

خورنا: روزنامه تایمز لندن با اشاره به افزایش احتمال حضور سید محمد خاتمی به عنوان کاندیدا در انتخابات ریاست جمهوری ۹۲، نوشته که «بحث نامزدی خاتمی باعث ناراحتی بسیاری از مخالفان جمهوری اسلامی شده است»

به گزارش انتخاب ؛ تایمز احتمال حضور او باعث ناراحتی بسیاری از مخالفان جمهوری اسلامی شده است، چون آمدن خاتمی به رقابت‌ها باعث پیچیده‌تر شدن شرایط برای کسانی است که میان رای دادن و تحریم انتخابات، مردد هستند.

“هیو تاملینسون” می نویسد: «خیلی‌ها حضور خاتمی در انتخابات را عامل عامل افزایش شور انتخاباتی ارزیابی خواهند کرد. یک تحریم گسترده (که این روزها از سوی مخالفان و دشمنان جمهوری اسلامی برنامه ریزی می شود) به ضرر حاکمیت خواهد بود، اما حضور خاتمی در انتخابات می‌تواند معادلات را به هم بزند.»

به نوشته تایمز، “هیچ نشانه‌ای از اینکه خاتمی حاکمان ایران را وادار به سازش کند مشاهده نمی‌شود. در نامه‌های سرگشاده دعوت از خاتمی برای حضور در انتخابات آتی که به امضای بسیاری از مسوولان پیشین هم رسیده، هیچ اشاره‌ای به وقایع سال ۱۳۸۸ نشده است. در این نامه‌ها فقط به نبود مدیریت مسوولین فعلی به عنوان عامل دشوار شدن شرایط برای مردم اشاره شده و حرفی از شروطی که پیشتر در موردش صحبت می شد، به میان نیامده است.”

یک”وکیل مدافع حقوق بشر” به تایمز گفته است که «اصلاح‌طلبان فقط شغل و موقعیت قبلی خود را می‌خواهند پس بگیرند. این نامه‌نگاری‌ها، حساب‌شده است، در این نامه‌ها، هیچ اشاره‌ای به ناراحتی های پیشین این افراد در مورد مسائل مختلف کشور و اتفاقات سال ۸۸ نشده است.

این درحالیست که هنوز خبری در مورد احتمال حضور خاتمی در عرصه انتخابات منتشر نشده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.