قیمت جدید ۵ خودرو بر اساس تورم بخشی اعلام شد

خورنا: بر اساس شاخص تورم بخشی صنعت خودرو که امروز از سوی شورای رقابت منتشر شد، قیمت ۵ مدل خودرو بر اساس نرخ مصوب شهریورماه و با در نظر گرفتن شاخص تورم و ارز مبادله‌ای بین ۱۴ تا ۲۳ میلیون تومان خواهد بود به طوری که قیمت پراید به حدود ۱۵ میلیون تومان و پژو ۴۰۵ به حدود ۲۱ میلیون تومان می‌رسد.

بر اساس جدول شاخص‌ تورم بخشی صنعت خودرو با احتساب دلار مبادله‌ای، قیمت پراید ۱۳۱ مدل SX باید بر مبنای قیمت شهریورماه یعنی حدود ۱۲ میلیون تومان به اضافه ۲۱.۳ درصد به عنوان شاخص تورم تعیین شود.

بر این اساس، قیمت جدید این خودرو ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد بود.

همچنین قیمت تیبا در شهریور ماه امسال حدود ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بوده که با در نظر گرفتن تورم ۲۰.۸ درصدی، قیمت جدید این خودرو باید حدود ۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان باشد.

بر مبنای جدول شاخص تورم بخشی صنعت خودرو، قیمت پژو ۴۰۵ مدل SLX با در نظر گرفتن نرخ ۱۸ میلیون تومانی در شهریورماه امسال و تورم ۱۷.۹ درصدی، حدود ۲۱ میلیون تومان خواهد بود.

بر این اساس، قیمت سمند LX با موتور EF۷ بنزینی با کیسه هوا نیز با احتساب نرخ ۱۹.۵ میلیون تومانی در شهریورماه و نرخ تورم ۲۰.۸ درصدی باید حدود ۲۳ میلیون تومان تعیین شود.

همچنین قیمت جدید رانا با در نظر گرفتن نرخ ۱۵ میلیون تومانی این خودرو در شهریور امسال و تورم ۲۲.۹ درصدی باید حدود ۱۸.۵ میلیون تومان باشد.

* قیمت‌ها بر مبنای ارز آزاد

بر اساس جدول تورم بخشی صنعت خودرو و با احتساب دلار آزاد نیز قیمت پراید ۱۳۱ با در نظر گرفتن تورم ۳۷.۶ درصدی باید حدود ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شود.

همچنین قیمت تیبا بر اساس دلار آزاد و با در نظر گرفتن تورم ۳۷.۹ درصدی، حدود ۲۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود.

بر این اساس، قیمت پژو ۴۰۵ نیز بر مبنای نرخ مصوب شهریور ماه و با در نظر گرفتن شاخص تورم ۴۱.۹ درصدی باید ۲۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعیین شود.

در مورد سمند LX نیز باید با توجه به نرخ تورم ۳۹.۵ درصدی تعیین شده برای این خودرو، قیمت جدید این محصول حدود ۲۷ میلیون تومان اعلام شود.

قیمت رانا هم با در نظر گرفتن تورم ۳۹ درصدی و بر مبنای دلار آزاد، حدود ۲۰ میلیون تومان خواهد بود.

قیمت فعلی پراید ۱۳۱ با فرمان هیدرولیک ۱۶ میلیون و ۵۰ هزار تومان، تیبا ۱۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، پژو ۴۰۵ مدل SLX معادل ۲۵.۵ میلیون تومان، سمند ال‌ایکس ۲۶ میلیون تومان و رانا ۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.