آغاز به کار تأسیسات تخلیه و بارگیری فرآورده‌های نفتی سبک در بندرامام

خورنا: معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان از آغاز به کار تأسیسات تخلیه و بارگیری فرآورده‌های نفتی سبک در منطقه ویژه بندرامام خمینی(ره) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرامام، به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، علیرضا خجسته اظهار کرد: برای نخستین بار و با مشارکت بخش خصوصی از بازوهای بارگیری (loading arm) و تجهیزات اطفای حریق پیشرفته به منظور بارگیری محمولات نفتی سبک در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) بهره برداری شد.

وی با اشاره به مزیت‌های بهره‌گیری از این تجهیزات از جمله افزایش ایمنی، مکانیزه سازی فرآیند تخلیه و بارگیری این نوع محمولات و کاهش مدت زمان عملیات تخلیه و بارگیری افزود: افزایش رضایت صاحبان کالا از اهم اهدافی‌ست که اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با به کارگیری تجهیزات پیشرفته و مدرن آن را محقق می‌سازد.

معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ضمن اشاره به بارگیری اولین محموله کندانسیت به میزان ۴ هزار تن از طریق تأسیسات و خطوط لوله مستقر در مجتمع بندری امام خمینی(ره) تصریح کرد: این مجتمع بندری با جلب مشارکت شرکت‌های نفتی بخش خصوصی موفق شده ضمن راه اندازی تأسیسات تخلیه و بارگیری مواد نفتی سبک، زمینه مساعد به منظور تخلیه و بارگیری انواع فرآورده‌های نفتی فراهم آورد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.