هزینه خرید آجیل شب عید چقدر است؟

خورنا: نامه: سال ۹۱ با تمام فراز و نشیب های اقتصادی خود کمتر از دو هفته دیگر به پایان می‎رسد و مردم بدون در نظر گرفتن این فراز و نشیب‎ها بر اساس سنت دیرینه ایرانیان به این روزها به دنبال خریدهای شب عید هستند.

البته امسال به واسطه نوسان بازار ارز و تاثیر آن بر بیشتر بازارها مردم برای خرید شب عید خود کمی بیشتر دقت نظر به خرج می‎دهند و با مدیریت بیشتری وارد بازارها می‎شوند.

بر همین اساس چند روزی می‎شود که بازارچه های مخصوص شب عید فعالیت خود را آغاز کرده‎اند و مردم می‎توانند در این بازارها کالاهای مورد نیاز خود را با قیمت‎های مناسب‏‎تری تهیه کنند. به طور مثال با توجه به افزایش قیمت پسته در بازار مردم می‎توانند برای تهیه پسته ۳۰ هزار تومانی به این بازارها بروند.

همچنین بنا بر گفته سخنگوی ستاد تنظیم بازار نوروزی از امروز توزیع گوشت ده هزار و ۵۰۰ تومانی و مرغ ۴۴۰۰ تومانی توسط اتحادیه‌ها و تعاونی‎های مصرف، آغاز می‎شود. البته این قیمت‎ها تحویلی بوده و برای فروش آنها از ۴ تا ۱۰ درصد بستگی به هزینه‌ها در هر استان به دست مصرف‎کننده می‌رسد.

دارائی‌نژاد رئیس اتحادیه میادین میوه و تره بار نیز درباره قیمت میوه گفته است هر کیلو سیب درختی هزار تا ۱۸۰۰ تومان، پرتقال ۹۰۰ تا ۱۳۰۰ تومان، گوجه فرنگی ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان، نارنگی تخم پاکستانی ۱۸۰۰ تا ۲۳۰۰ تومان، نارنگی بندری ۲۲۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان، کیوی ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان، موز ۴۰۰۰ تا ۴۳۰۰ تومان، سیب زمینی کهنه ۴۵۰ تا ۶۰۰ تومان، سیب زمینی نو ۷۵۰ تومان و پیاز ۹۰۰ تا ۱۳۰۰ تومان است.

در ادامه قیمت آزاد برخی کالاهای مورد نیاز شب عید مردم آمده است:

سیب ۱۷۵۰ تومان

پرتقال ۱۹۰۰ تومان

موز ۳۵۰۰ تومان

پسته ۴۹ هزار تومان

فندق ۴۸۵۰۰ تومان

بادام ۴۸ هزار تومان

تخمه ژاپنی ۲۴ هزار تومان

تخمه کدو ۲۳ هزار تومان

شکلات ۱۲ هزار تومان

شیرینی خشک ۸ هزار تومان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.