ورود دادستانی خوزستان به حادثه مرگ کودک ۸ ساله اهوازی

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان از صدور حکم جلب برای مقصران مرگ کودک اهوازی براثر سقوط در چاه سپتیک فاضلاب خبر داد.

به گزارش خورنا و به نقل از دادستانی مرکز خوزستان، صادق جعفری چگینی بیان کرد: در پی اعلام مفقودی کودک اهوازی در کوی مدرس اهواز دستورات لازم به مراجع انتظامی و امدادی صادر گردید که پس از جستجو مشخص شد این کودک در یکی از حفاری های پروژه های آبفا سقوط کرده است.

وی گفت: بلافاصله معاون دادستان مرکز استان و بازپرس کشیک دادسرای اهواز با حضور در محل و حاضر کردن اکیپ ویژه بررسی صحنه جرم با صدور دستورات قضایی و اخذ نظریه کارشناس حوادث و جمع آوری ادله، دستور جلب متهمان مربوطه را جهت طی روند قضایی صادر کردند.

جعفری چگینی تصریح کرد: قبلا دادستانی کتبا در خصوص رعایت حقوق عامه و پیشگیری از هرگونه حادثه ای تذکرات لازم را به تمام دستگاه ها داده بودند که در هر ۲ موضوع برخورد با مقصران حادثه و ترک فعل مسولان ذیربط پیگیری خواهد نمود.

دادستان مرکز خوزستان خاطرنشان کرد: با عرض تسلیت به خانواده جان باخته، در احقاق حقوق مردم ، حفظ حقوق عامه و اجرای قانون از هیچ اقدامی دریغ نخواهیم کرد و از ماه های گذشته اخطارها و تذکرات لازم قانونی به شرکت آبفا در خصوص این پروژه داده شده بود.