نماینده آبادان آمارهای اقتصادی رئیس جمهور را غیرواقعی دانست

نماینده آبادان در مجلس گفت: آمارهای اقتصادی که رئیس دولت طی دو جلسه اخیر در صحن علنی مجلس ارائه کردند، بعضاً خطا و غیرواقعی بوده و توسط اطرافیان و دولتمردان به رئیس جمهور ارائه می‌شوند.

به گزارش خورنا سید مجتبی محفوظی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۲ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۲ کل کشور گفت: به اروپایی ها هشدار می دهم که دست ما برای اقدام متقابل بسیار بازتر از آنهاست. کاری نکنند که در آخر ۸ آنها در گرو ۹ آنها باشد.

وی با بیان اینکه آمارهای ارائه شده توسط رئیس دولت طی دو جلسه اخیر در صحن علنی بعضاً خطا و غیرواقعی بوده تصریح کرد: شخص آقای رئیسی را انسانی صادق و وارسته می شناسیم، این آمارهای غیرواقعی ناشی از اطرافیان و دولتمردان است که به رئیس جمهور ارائه می دهند. واقعیت جامعه غیر از این است. آمار گرانی ها، بیکاری ها و اشتغال غیرواقعی بود، رئیس جمهور گفتند که در آینده نزدیک اتفاقات خوبی برای معیشت مردم رخ می دهد، اما لایحه بودجه چیز دیگری نشان می دهد.

نماینده آبادان در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه اگر قرار بر تسهیل و گشایش است، چرا تبصره های ۱۶ و ۱۸ که مربوط به اعطای تسهیلات به جوانان، خانواده، جمعیت و تولید و اشتغال هستند، از بین رفته اند، ادامه داد: منابع و مصارف بودجه همخوانی ندارند و قابل تحقق نیستند، اگر منابع قابل تحقق نباشد، با مشکل مواجه می شویم. قیمت ۸۵ دلاری نفت شاید در دسترس نباشد و نرخ ارز نیز غیرواقعی است.

محفوظی در پایان با بیان اینکه محورهای بزرگ نظام مالیاتی دارای ایراد است، چرا باید تمام بار را بر روی دوش ملت بگذاریم، این میزان مالیات سنگین در وضعیت سخت تامین معیشت، چه معنایی دارد؟ با این روند به ملت فشار می آوریم، گفت: برنامه مولدسازی در لایحه بودجه سال آینده چگونه است؟ برای ناترازی های نظام بانکی، انرژی و سایر ناترازی ها چه تمهیداتی اندیشیده شده است؟ برای جلوگیری از افزایش نقدینگی و تورم روزانه چه تمهیداتی دارید؟ جای این موارد در لایحه بودجه خالی است.

بنابر این گزارش سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور امروز یکشنبه به‌ همراه میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه برای دفاع از کلیات بودجه ۱۴۰۲ به مجلس رفته بود.