رتبه دوم سوادآموزی خوزستان در کشور

خورنا: مدیرکل نهضت سوادآموزی استان خوزستان گفت: به منظور جبران و ساماندهی آموزش یاران همه فعالیت‌های سوادآموزی به بخش غیردولتی واگذار می‌شود.

موسی شیخی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: به منظور استفاده از ظرفیت نهادهای غیردولتی و افزایش مشارکت سایر نهادها همه فعالیت‌های آموزشی به بخش غیردولتی واگذار می‌شود و انتظار داریم با این کار شتاب بیشتری به جریان سوادآموزی در استان داده شود.

*واگذاری فعالیت‌های آموزشی به بخش غیردولتی

وی افزود: کسانی که از نعمت سواد بی‌بهره هستند می‌توانند با شرکت در کلاس‌های سوادآموزی از نعمت سواد برخوردار شوند.

مدیرکل نهضت سوادآموزی استان خوزستان خاطرنشان کرد: به شرکت و موسساتی که در این طرح شرکت می‌کنند به ازای آموزش افراد محروم از سواد در دوره انتقال مبلغ ۶۰۰ هزار تومان و دوره سوادآموزی مبلغ ۴۰۰ هزار تومان پرداخت خواهد شد.

وی درباره دوره انتقال توضیح داد: دوره انتقال معادل دوره ابتدایی است و اشخاصی که این دوره را با موفقیت به پایان برسانند می‌توانند وارد مقاطع بالاتر در دوره راهنمایی و متوسطه شوند.

به گفته شیخی متقاضیان می‌توانند با مراجعه به ادارات آموزش و پرورش از نحوه مشارکت و همکاری در این طرح مطلع شوند.

مدیرکل نهضت سوادآموزی استان خوزستان همچنین از استخدام رسمی و پیمانی ۸ هزار و ۲۰۰ آموزشیاری که به صورت قراردادی در خوزستان مشغول فعالیت سوادآموزی بودند خبر داد و خاطرنشان کرد: بدین ترتیب هیچ آموزشیاری که دارای صلاحیت‌های عمومی برای ورود به آموزش و پرورش باشد بلاتکلیف نیست و همه آنها در استخدام رسمی سوادآموزی هستند.

*سال ۹۱، ۶۱ هزار و ۲۰۰ نفر بی‌سواد تحت پوشش فعالیت‌های سوادآموزی قرار گرفتند

وی اضافه کرد: درسال ۹۱ با همت و تلاش اداره کل آموزش و پرورش ۶۱ هزار و ۲۰۰ نفر از بی‌سوادان تحت پوشش فعالیت‌های سوادآموزی قرار گرفتند و این یک شاخص قابل توجه در حوزه آموزش و پرورش است.

مدیرکل نهضت سوادآموزی استان خوزستان ادامه داد: علاوه بر این خوزستان از نظر حجم عملیات در این زمینه رتبه دوم را در کشور به دست آورده است.

وی خاطرنشان کرد: با تدبیر حوزه سوادآموزی، کتاب دانش اجتماعی دوره انتقال سوادآموزی کل کشور به عنوان منبع آموزشی مرجع برای تدریس در سراسر کشور تدوین و تالیف شد و علاوه بر آن هفت کتاب بومی استانی هم برای اجرای آموزشی در دوره‌های تحکیم سواد تالیف و چاپ شد که در کنار آموزش سواد مهارت های زندگی و آموزش قرآن به فراگیران آموزش داده می‌شود.

*تا قبل از سال ۹۴، همه بی‌سوادان از نعمت سواد بهره‌مند می‌شوند

شیخی با تاکید بر ریشه‌کنی کامل بی‌سوادی از خوزستان در راستای منویات رهبری تصریح کرد: تا قبل از اتمام برنامه پنجم توسعه در سال ۹۴ همه بی‌سوادان از نعمت سواد بهره‌مند خواهند شد و همه راهکارها، شیوه نامه‌ها و تدابیر لازم برای تحقق این امر اندیشیده شده است.

وی اضافه کرد: عزم استان بر این است که بتوانیم پیش از اتمام برنامه پنجم توسعه، بی‌سوادی را در خوزستان ریشه کن کنیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه بی‌سوادی در هر جامعه زشت و ناپسند است و در جامعه اسلامی ناپسندتر، خاطرنشان کرد: بی‌سوادی خطراتی را در حوزه‌های مختلف بر جامعه تحمیل می‌کند که این خطرات ممکن است صدماتی را به اقشار جامعه وارد کند.

وی در پایان اظهار کرد: امیدواریم با همه این ساز و کارها و برنامه‌های سوادآموزی، افراد با شور و شوق مشارکت کنند و سوادآموزی را یکی از نیازهای ضروری خود بدانند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • behrooz سلام برای درس دادن باید کجا رفت چه کار کرد لطفا پاسخ دهید