نماینده مجلس: باید در شیوه های امر به معروف و نهی از منکر تجدید نظر شود

رئیس فراکسیون امر به معروف و نهی از منکر مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت پیگیری قضایی جامع و کامل درباره مرگ مهسا امینی و بررسی این موضوع در مجلس گفت: لازم است در شیوه‌های امر به معروف و نهی از منکر تجدیدنظر شود و بازسازی صورت گیرد.

حجت‌الاسلام محمدرضا مبلغی عضو فراکسیون روحانیت مجلس و رئیس فراکسیون امر به معروف و نهی از منکر مجلس شورای اسلامی در صفحه توییتر خود نوشت:

«با ابراز تأسف و تأثر فراوان از درگذشت خانم مهسا امینی و اتفاقی که برای آن مرحوم افتاده است، به خانواده محترم و بازماندگان ایشان تسلیت و تعزیت عرض میکنم و همدردی خود را اعلام می‌نمایم. در این خصوص باید وظایفی به صورت جامع پیگیری شود که عبارت است از :

– ضرورت پیگیری قضایی جامع و کامل نسبت به موضوع مرگ مهسا امینی. همچنین ضرورت بررسی و پیگیری این موضوع از سوی مجلس شورای اسلامی جهت روشن شدن کامل ابعاد این اتفاق و اعلام نتیجه آن به مردم عزیز

‏٢- لازم است در شیوه‌های امر به معروف و نهی از منکر تجدیدنظر شود و بازسازی صورت گیرد به گونه‌ای که خود شیوه‌ها، شیوه‌هایی «معروف» باشند، چه آنکه با «غیر معروف» نمی‌توان امر به معروف را که واجب مهمی است اقامه کرد. فاقد الشیء لا یعطیه

٣- افزون بر ضرورت بازسازی شیوه‌های اقامه معروف، تطبیق آن نیز باید به دست کسانی صورت گیرد که از اهلیت و آگاهی کافی برای رعایت همه چارچوب‌های امر معروف و نهی از منکر برخوردار باشند.

باید نسبت به بسیاری از افراد که امر به معروف می‌کنند «امر به معروف» کرد تا معروف را به درستی انجام دهند.»

این نماینده مجلس در پایان این توییت از سه هشتگ « امر به معروف و نهی از منکر» ، «‬⁩ مجلس شورای اسلامی‬⁩» و «مهسا امینی‬⁩» استفاده کرد.

گفتنی است مهسا امینی دختر ۲۲ ساله‌ و اهل استان کردستان بود که روز سه‌شنبه هفته گذشته پس از بازداشت توسط گشت ارشاد تهران دچار سکته قلبی شد و به کما رفت و سه روز بعد در بیمارستان کسری تهران جان سپرد.