علوم پزشکی اهواز: زائرین اربعین ۳ تا ۵ روز در قرنطینه بمانند

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: برای جلوگیری از شیوع مجدد کرونا لازم است زائرین اربعین پس از بازگشت ۳ تا ۵ روز در قرنطینه بمانند.

به گزارش خورنا دکتر حبیب حی‌بر امروز پنجشنبه ۲۴ شهریور در بازدید از امکانات درمانی و بررسی آخرین وضعیت نحوه ارائه خدمات بهداشتی درمانی به زائرین اربعین در مرز چذابه گفت: با توجه به جمعیت عظیم راهپیمایان اربعین و عدم رعایت مناسب پروتکل‌های بهداشتی، لازم است زائرین پس از بازگشت از این سفر معنوی ۳ تا ۵ روز در قرنطینه بمانند و با رعایت حداکثری دستورالعمل‌های بهداشتی از شیوع مجدد کرونا جلوگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه از زائران مشکوک دارای علائم هنگام ورود به پایانه‌های مرزی کشور نمونه‌گیری می‌شود، افزود: تاکنون به صورت معدود با مواردی مثبت مواجه شده‌ایم اما لازم است حداکثر احتیاط را در این خصوص داشته باشیم تا با صحت و سلامت کامل به استقبال بازگشایی دانشگاه‌ها و مدارس برویم.

معاون درمان دانشگاه در پایان با تاکید مجدد بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی گفت: از مردم عزیز درخواست می‌شود همچنان استفاده از ماسک را به عنوان یکی از اصلی‌ترین راه‌های جلوگیری از انتشار ویروس مد نظر داشته باشند.