اختصاص بالاترین رقم اعتباری سفرهای استانی به سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون بالاترین رقم اعتباری مصوبات سفرهای استانی رئیس‌جمهور به استان‌های سیستان و بلوچستان و خوزستان اختصاص یافته است.

 

به گزارش خبرگزاری خورنا به نقل ازفارس، مهرداد عرب‌اول در جلسه بررسی وضعیت مصوبات سفر ریاست جمهوری به سیستان وو بلوچستان اظهارداشت: در سفر استانی رئیس‌جمهور به استان سیستان و بلوچستان در شهریورماه گذشته، مسائل مختلف استان به صورت میدانی بررسی و با ۱۲۷ مصوبه همراه شد که ۳۰ مصوبه آن تاکنون به صورت کامل اجرا شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان با بیان این که ۱۳وزارتخانه، چهار بنیاد، صندوق کارآفرینی امید و صدا و سیما در مرکز برای سیستان و بلوچستان مصوبه داشتند، ادامه داد: مجموع ریالی کل اعتبارات مربوط به مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان ۲۱ هزار میلیارد تومان و ۲۵۰ میلیون یورو بوده که دو هزار میلیارد تومان آن از دی‌ماه تا پایان سال ۱۴۰۰ پیش از موعد محقق شده است که با اختصاص این اعتبار بسیاری از پروژه‌هایی که راکد و متوقف بودند و یا روند اجرایی کندی داشتند، فعال شدند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان درباره مهم‌ترین دستاوردهای سفر رئیس جمهور به این استان، گفت: افتتاح نزدیک به ۱۱۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی تا مردادماه امسال و آسفالت نزدیک به ۳۵۸ کیلومتر راه روستایی، از جمله دستاوردهای مهم سفر استانی است.

وی از آغاز عملیات اجرایی ۸ پل بزرگ در پی سفر رئیس جمهور به استان خبر داد، افزود: تاکنون دو پل مهرستان و صفرزایی به بهره برداری رسیده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ‎ریزی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: اجرای کامل شبکه آب شهرهای بریس و پسابندر، اتمام ساخت تصفیه خانه فاضلاب کنارک و اتمام ساخت ایستگاه پمپاژ فاضلاب چابهار، شروع عملیات حفاری ۴۰ حلقه چاه برای تامین آب روستایی، اتمام حفر ۱۰ حلقه چاه در منطقه حرمک و تست مدار خط اول با ظرفیت ۲۵۰ لیتر بر ثانیه و تهیه و تحویل قریب به ۳۰۰ منبع هزار لیتری آب برای عشایر در سطح استان از دیگر مصوباتی است که در حوزه آب و فاضلاب اجرایی شده است.

عرب‌اول تصریح کرد: تسریع در بررسی صدور مجوز ماده ۲۳ طرح انتقال آب از تهلاب به زاهدان و پیش‌بینی اعتبار شروع عملیات اجرایی آن توسط سازمان برنامه و بودجه کشور، اختصاص ردیف بودجه برای پروژه انتقال آب به سیستان و بلوچستان از دریای عمان و انتقال آب از چاه نیمه شماره ۲ به ۱ و از ۳ به ۴ در سال ۱۴۰۰ از دیگر مصوبات مهم محسوب می‌شود که اجرایی شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ ریزی سیستان و بلوچستان با اشاره به گازدار شدن شهرستان زابل و سیمان سیستان در اردیبهشت ماه امسال، افزود: همچنین گازرسانی به شهرستان خاش تا شهریور ماه امسال انجام خواهد شد و شهرستان میرجاوه و روستاهای اطراف هم علاوه بر برنامه مصوب وزارت نفت برای توسعه شبکه گازرسانی تعیین شده است.

وی با اشاره به تحویل ۴۰ زمین چمن مصنوعی در ۲۶ شهرستان استان و اتمام پروژه‌های احداث خانه کشتی زابل و احداث ورزشگاه چندمنظوره چابهار تا هفته دولت امسال، گفت: تامین ۱۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات مسئولیت اجتماعی وزارت نفت برای حوزه آموزش، بهداشت و درمان، راه روستایی و آب روستایی، تکمیل یک بلوک از خوابگاه خواهران دانشگاه زابل و تامین ۳۳ میلیارد تومان اعتبار نقدی برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری استان از دیگر دستاوردهای سفر رئیس جمهور به استان سیستان و بلوچستان است.