گزارش تصویری دیدار مادری با فرزند شهیدش پس از ۳۴ سال در اهواز

آیین احترام به شهید والامقام "پرویز پوردل"و خانواده ایشان شامگاه پنج شنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ در شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران واقع در اهواز برگزار شد.

به گزارش خورنا سردار “سید محمد صالحی” فرمانده انتظامی استان خوزستان در حاشیه این مراسم ضمن عرض تسلیت ایام محرم به ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی، اظهار داشت: امروز خوزستان قهرمان، کربلای ایران اسلامی شاهد صحنه پرشکوهی بود صحنه‌ای که پس از ۳۴ سال فراق دوری مادر از فرزند است.

وی افزود: به گفته مادر شهید “پرویز پوردل” در این مدت ۳۴ ساله هر زنگ و صدای که از سمت در می‌آمد به فرزندانم می‌گفتم که برادرتان آمد.

فرمانده انتظامی استان خوزستان بیان داشت: امروز لحظه وصال فرا رسید تا حدود یک ساعت پیش فرزند منتظر دیدار مادر بود و اکنون مادر قبر پاک و مطهر فرزندش را به آغوش کشید.

وی با بیان اینکه لحظه وصال بسیار باشکوه بود، ادامه داد: این شهید بزرگوار سرباز ژاندارمری جمهوری اسلامی ایران بود که در ۲۱ تیرماه سال ۱۳۶۷ در منطقه زبیدات در تک دشمن بعثی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

سردار صالحی عنوان داشت: بعد از ادغام نیروهای سه گانه ژندارمری، شهربانی و کمیته انقلاب اسلامی این شهید والامقام به عنوان نیروی فراجا محسوب می‌شود و امروز مجموعه فرماندهی انتظامی استان خوزستان توفیق این را دارند که میزبان خانواده این شهید بزرگوار باشند.

فرمانده انتظامی استان خوزستان خاطر نشان کرد: به نشانه احترام سر تعظیم جلوی این مادر بزرگوار فرود می‌آوریم که ۳۴ سال زینب وار با صبر و متانت دوری و فراق فرزند را تحمل کرد.

گفتنی است شهید پوردل اهل اسلامشهر استان تهران و از نیروهای وظیفه ژاندارمری سابق بود که در ۲۱ تیرماه سال ۱۳۶۷ به فیض شهادت رسید و پیکر پاکش پس از چندین سال با تلاش گروه‌های تفحص شهدا کشف و به‌ عنوان شهید گمنام در اهواز آرام گرفت.

همچنین لازم به ذکر است که هویت این شهید دفاع مقدس پس از گذشت ۳۴ سال از زمان شهادت هفته گذشته از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.