آیت‌الله صفایی بوشهری:

مجتمع آموزشی، فرهنگی خبرنگاران استان بوشهر ایجاد شود

امام جمعه بوشهر گفت: مجتمع جامع آموزشی، فرهنگی، تفریحی، رفاهی مجهز به امکانات لازم ویژه خبرنگاران استان بوشهر ایجاد شود.

 

به گزارش خبرگزاری خورنا، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در نشست با مسئولان خبرگزاری‌ها، مطبوعات و صدا و سیما استان بوشهر با تسلیت ایام سوگواری شهدای دشت کربلا، خبرنگاران را پر تلاش و تاثیرگذار در جامعه دانست و اظهار داشت: در شرایط کنونی رسانه‌ها نقش مهم در عرصه مدیریت و معماری اندیشه و افکار دارند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر بزرگترین تهاجم رسانه‌ای در شرایط کنونی را توسط جهان استکبار به جهان بشریت دانست و تصریح کرد: جهان استکبار با تمامی ابزار پیشرفته و امکانات تهاجمی با حجم بالا اعتبارات مالی جهان بشریت را نشانه گرفته است.

وی هدف جهان استکبار در تهاجم رسانه‌ای و فرهنگی را چپاول ثروت و تسلط بر منابع قدرت کشورها دانست و بیان کرد: مهندسی افکار انسان‌ها و تسلیم کردن آنها در برابر اهداف مورد نظر از دیگر اهداف جهان استکبار در تهاجم رسانه‌ای است.

امام جمعه بوشهر باتأکید بر تقویت خط مقاومت رسانه‌ای در برابر جهان استکبار تصریح کرد: خط مقدم مقابله با تهاجم رسانه استکبار، و خط مقاومت رسانه‌ای جهان اسلام و آزادی‌خواه ایجاد و تقویت شود.

صفایی بوشهری جهاد حرفه‌ای خبرنگاران در برابر تهاجم رسانه‌ای جهان استکبار را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: ایجاد خط مقاومت رسانه‌ای یک جهاد حرفه‌ای و تخصصی برای اصحاب رسانه محسوب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر حفظ هویت دینی و ملی و افشا توطئه دشمن دشمن را نمونه‌ای از جهاد حرفه‌ای خبرنگاران دانست و تصریح کرد: با توجه به تهاجم اقتصادی جهان استکبار ایجاد خط مقاومت اقتصادی یک ضرورت است و خبرنگاران در این عرصه نقش مهمی دارند.

وی با قدردانی از اصحاب رسانه استان بوشهر، آنان را انقلابی، جهادی و در تراز انقلاب اسلامی دانست و افزود: برای حل مشکلات خبرنگاران استان بوشهر لازم است صندوق تعاون حمایت از خبرنگاران و اصحاب رسانه استان بوشهر ایجاد شود.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه اینجانب در صندوق یاد شده عضو می‌شوم گفت: تشکیل تعاونی مسکن ویژه خبرنگاران از دیگر ملزومات این قشر تاثیرگذار جامعه است.

صفایی بوشهری تشکیل اتاق اقتصادی در رسانه برای تولید ثروت در حمایت از اصحاب رسانه را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: مجتمع جامع آموزشی، فرهنگی، تفریحی، رفاهی مجهز به امکانات لازم ویژه خبرنگاران استان بوشهر ایجاد و راه‌اندازی شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اضافه کرد: با توجه به نقش خبرنگاران در ادوار مختلف تاریخی استان بوشهر، تاریخ رسانه استان بوشهر در قالب کتاب مستند در این حوزه تدوین و چاپ شود