سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز خبر داد:

افزایش ۲ برابری مبتلایان به اُمیکرون در خوزستان

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: سیر مراجعین مبتلا به اُمیکرون در استان افزایش یافته و نسبت به هفته قبل بیشتر از ۲ برابر شده است.

به گزارش خورنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز دکتر محمدحسین سرمست امروز شنبه دوم بهمن ماه ۱۴۰۰ در نشست ستاد کرونا خوزستان اظهار داشت: میزان بیماران مثبت کرونایی در استان سیر فزاینده ای داشته و به نظر می رسد سویه اُمیکرون در استان غالب شده است.

وی بیان کرد: در شبانه روز گذشته یک هزار و ۲۰۰ مراجعه کننده به مراکز بهداشتی و درمانی داشتیم ولی نباید این تعداد را آمار نهایی فرض کرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: با توجه به اینکه ۹۰ درصد بیماران خفیف هستند لذا بیشترین تاکید ما بر رعایت ایمنی و حفاظت شخصی یعنی ماسک زدن و واکسن زدن است که با رعایت آن می توان، سپر ایمنی برای خود ایجاد کنیم.

سرمست یادآوری کرد: اگر ماسک زدن و واکسیناسیون به خوبی انجام نشود مردم در معرض بیماری قرار می گیرند چرا که قدرت سرایت اُمیکرون چند برابر نوع های قبلی است.

وی در پایان به جلوگیری از اجتماعات و محدود کردن آن بدون مختل کردن زندگی مردم تاکید کرد و گفت: برنامه هایی مثل تودیع و معارفه و مراسمات مذهبی باید با رعایت پروتکل های بهداشتی و یا در مکان های دارای تهویه باشد.