متکی رسما به میدان انتخابات آمد

خورنا: پس از ماه‌ها گمانه‌زنی رسانه‌ای سرانجام امروز منوچهر متکی در نامه‌ای خطاب به خانواده‌های ایرانی رسماً کاندیداتوری خود را در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد.

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس پس از ماه‌ها گمانه‌زنی رسانه‌ای سرانجام امروز منوچهر متکی در نامه‌ای خطاب به خانواده‌های ایرانی رسماً کاندیداتوری خود را در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد.

وزیر امور خارجه سابق کشورمان که نامش از مدت‌ها پیش در محافل عمومی و سیاسی به عنوان یکی از گزینه‌های جدی ریاست جمهوری مطرح بود پیش از این اظهار نظر در خصوص کاندیداتوری‌اش را به آینده نزدیک موکول کرده بود اما سرانجام امروز با نوشتن نامه‌ای خطاب به مردم رسما وارد کارزار ریاست جمهوری شد.

شنیده‌ها حاکی از این است که متکی قصد دارد تا ۲۴ خرداد ماه در خصوص رئوس برنامه‌ها و اقدامت مهم خودش در نامه‌هایی با قشرهای مختلف مردم سخن بگوید.

بنابراین گزارش متن نامه منوچهر متکی به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم»

خانواده‌های محترم ایرانی

هم‌میهنان سرافراز

با تقدیم صمیمانه‌ترین سلام‌ها

کشور عزیزمان بیش از هر زمان در انتظار تغییر نگاه برای ساختن و پرداختن فردای خویش است؛ بی‌تردید هنگامه آن فرا رسیده است که عادلانه و عاقلانه تاریخ‌مان را مرور کنیم که چه گفتیم و چه کردیم؟ و باز در کنار هم بیندیشیم که چه باید گفت و چه باید کرد؟

باور کنیم در سایه عظمت اسلام و استقلالی که میراث مجاهدت امام عزیز (ره) و شهیدانمان است، در کشوری به غنای انسانی و طبیعی ایران، پیشرفت و عدالت نه یک آرزو و شعار که رسالت و راهبرد تاریخی امروز و هر روز ماست؛ رسالتی که بی‌تردید سهم دولت در آن ممتاز است.

دولت متعهد است که به‌جای  قناعت به گذران این روزهای خود به کمتر از تحقق آرمان زندگی عزتمندانه مردم رضایت ندهد؛ انصاف حکم می‌کند تلاش‌ها و  دستاوردهای افتخارآمیز همه دولت‌ها را در کنار قدم‌هایی که برداشته نشد و یا به خطا برداشته شد قرار دهیم و ببینیم که وضع امروزین ما حاصل جمع همه اقدامات درست و نادرست است.

انتظار می‌رفت در بستر تاکیدات مکرر رهبری شرایط زندگی ما مردم به ویژه در وضع معیشت بیش از گذشته مورد اصلاح قرار گیرد نه آن که در خوش‌بینی مفرط و جهل مرکب کسانی که تحریم را سپر ناکارآمدیشان کرده‌اند توجیه شود.

مگر قرار نبود عزم همه دولتمردان جزم شود تا جراحی بزرگ اقتصاد کشور با هدفمندی یارانه‌ها ضامن عزت هر چه بیشتر مردم و حلال مشکلات شود؟ در حالی که شبیخون تورم و بیکاری، شاهرگ حیات اقتصادی خانواده‌ها را در مرز تحدید قرار داده است، مگر مقرر نبود با رفع فقر، فساد و  تبعیض حرکت در مسیر توسعه و آبادانی کشور تسهیل شود؟حال چگونه زمینه بروز ارقام بی‌سابقه‌ای از فساد مالی  فراهم آمده است؟

سوال اساسی این است که مگر مدیریت کشور با تکیه  بر درآمدهای حاصل از ذخایر نفت وگاز که طی سال‌های اخیر نیمی از درآمدهای یکصد ساله اخیر را به خود اختصاص داده است چه پیچیدگی خاصی دارد که از عهده هر کس و همه کس بر نیاید؟نیاز امروز ما به هنر  مدیریت جهاد گرایانه‌ای است که فرصت شناس، بلکه فرصت‌ساز باشد و هر پدیده‌ای را به نفع  و منافع ملی مبدل سازد.

مدیریتی که در تعامل هوشمندانه با دنیا  ظرفیت‌های  سیاست خارجی را در خدمت رونق اقتصاد داخلی به کار گیرد، نه آنکه  با خود نمایی و قهرمان سازی  هزینه‌های سیاسی و اقتصادی کشور داری را افزایش  دهد؛ نیاز امروز ما بیش از هر زمان دیگر به نقش آفرینی مدیرانی منصف است که در همه عرصه‌ها به ویژه در بهره گیری از توانمندی فرزندان ملت و نخبگان در حاشیه مانده با عدالت و درایت عمل نمایند؛ باور کنیم برای ما امروز صداقتی که بیممان دهد از دروغی که فریبمان دهد بهتر است.

پیشرفت و عدالت شاخص‌هایی دارد که از هر آمار اقوالی صادق‌تر است و بی‌تردید وقت آن رسیده است که مسیر طی شده را درست ببینیم و آینده را بدرستی  بسازیم.

اینجانب  با درک همین  ضرورت‌های تاریخی، بایدها و به ویژه نبایدهای مدیریت کشور در عرصه‌های گوناگون از مسائل اقتصادی تا سیاست خارجی، از ساحت اساسی  فرهنگ و هنر تا موضوعات اجتماعی معتقدم که باید بیش از گذشته حکمت و حکومت را به ائتلاف گرفت و حاکمان و حکیمان را همنشین کرد تا خود فرمان عمل را در تدبیر کشورداری بدست گیرند.

بر همین انگیزه با استعانت از درگاه الهی و بیعت دوباره با رهبر حکیم انقلاب اسلامی و کسب اذن و اجازه از محضر خانواده‌های بزرگوار ایرانی  علی‌الخصوص خانواده‌های معظم شهدا  مصمم به حضور در انتخابات ریاست جمهوری شده‌ام تا با توکل و تحرک برنامه تحول کشور را به ویژه در گره گشایی از آئین زندگی روزمره  مردم عرضه دارم.

نمی خواهم به بها و بهانه انتخابات که به راستی ابزار است و نه هدف، خود سالاری کنم که اولین «من بهترم» را شیطان گفت و مطرود شد و نمی‌گویم که همه چیز را می‌دانم که آن که این گفت هیچ نمی‌دانست اما اطمینان دارم برنامه‌ای متناسب با باورهای رهبری و مطالبات مردم را ارائه خواهم داد تا دست کم در دولتی با نام و نشان جمهوری اسلامی، رئیس‌جمهور برای مردم کسی بیش از یک همدرد باشد و چیزی بیش از وعده آینده دهد.

تا حکمت الهی چه باشد و رای مردم بر چه افتد

بنده خدا – منوچهر متکی

هشتم اسفند یک هزاروسیصد و نود ویک

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.