«عیدی» بازنشستگان کشوری واریز شد

خورنا: سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه «عیدی» بازنشستگان کشوری واریز شده است، اظهار کرد: این در حالیست که قصد داریم “سبدهای حمایتی” را نیز به صورت بن کارت به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد پرداخت کنیم.

اسدالله عباسی در حاشیه مراسمی که با حضور مدیران صندوق بازنشستگی کشور در این سازمان برگزار شد، با اشاره به اینکه یک میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته کشوری تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری قرار دارد، افزود: در حال بررسی مشکلات این بازنشستگان هستیم.

وی با بیان اینکه ۱۰۰۰ میلیارد تومان از مطالبات بازنشستگان کشوری را بعد از ۱۰ سال به آنها پرداخت کرده‌ایم، گفت: ۱۵۰۰ میلیارد تومان دیگر از مطالبات بازنشستگان باقی مانده است که در قالب سهام فرابورس به آنها واگذار می‌شود.

عباسی با اشاره به اینکه دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از بازنشسته‌های کشوری تحت پوشش بیمه تکمیلی و یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از آنان تحت پوشش بیمه طلایی قرار دارند، عنوان کرد: در صدد هستیم حمایت‌های خود را از این بازنشستگان افزایش دهیم.

وی در مورد پرداخت وام ضروری به بازنشستگان نیز عنوان کرد: هم اکنون ۶۰ هزار نفر از بازنشستگان در حال دریافت وام ضروری هستند و در سال آینده قصد داریم این وام را به تعداد بیشتری ازبازنشستگان پرداخت کنیم.

وی همچنین در مورد میزان دریافتی بازنشستگان گفت: کف حقوق بازنشستگان ۴۰۰ هزار تومان، میانگین آن ۷۵۰ هزار تومان و سقف آن هفت میلیون تومان است که عدد سقف مربوط به اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و یا قضات است.

بررسی بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی در هیات امنا

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در مورد تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: این موضوع در حال پیگیری در هیات امناست و تا کنون جلساتی نیز در این زمینه برگزار کرده‌ایم و در حال بررسی آن هستیم.

به گزارش ایسنا،وی با بیان اینکه افزایش حقوق سال آینده بازنشستگان پیش از پایان سال اعلام می‌شود، تصریح کرد: در نظر داریم در حداقل زمان ممکن سایر مطالبات بازنشستگان را نیز پرداخت کنیم.

وی در ادامه از واریز شدن «عیدانه دولت» به حساب بازنشستگان خبر داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.