ماجرای صدور کارت واکسن تقلبی در وزارت بهداشت

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت در واکنش به صدور کارت‌های واکسن تقلبی در مجموعه وزارت بهداشت توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش خورنا علیرضا رحیم نیا مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت در یک گفتگوی رادیویی ضمن تأیید مواردی از تخلف در صدور کارت‌های واکسن تقلبی، گفت: متولی واکسیناسیون همکاران معاونت بهداشت هستند و قاعدتاً تمامی گزارش‌هایی که به ما می‌رسد، پیگیری می‌شود اما با توجه به تعداد نیروهای بازرسی، امکان کنترل همه مراکز واکسیناسیون را نداریم.

وی افزود: متأسفانه موردی ممکن است باشد که پیگیری می‌کنیم، اما به صورت گسترده چنین تخلفی نیست. ممکن است افرادی صاحب نفوذ باشند و کارهای غیرقانونی هم انجام دهند. این مورد را حتماً پیگیری می‌کنیم و اگر شناسایی شود، حتماً کارت‌ها باطل خواهد شد.

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت در پاسخ به این سئوال که سرنوشت واکسن‌هایی که به اسم افرادی که واکسن نزده‌اند چه می‌شود گفت: یک زمان با کمبود واکسن مواجه بودیم و سواستفاده می‌شد که قطعاً این پرونده‌ها پیگیری و برخورد می‌شود. اما حالا که کمبود واکسن نداریم و موضوع سواستفاده از واکسن تقریباً منتفی است.

رحیم‌نیا در پاسخ به صدور کارت واکسن تقلبی آسترازنکا اظهار کرد: یک فرم تهیه شده بود که من از مسئولان بازرسی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور خواستم زیر بار نروند و امضا نکنند. چون ما متولی سلامت مردم هستیم.

وی در همین زمینه توضیح داد: در این فرم که به امضای چند نفر از جمله نیروهای بازرسی دانشگاه‌ها می‌رسید، فردی که می‌خواهد به خارج از کشور برود، عنوان واکسن او قابل تعویض بود که من گفتم صددرصد تخلف است.

رحیم نیا تاکید کرد: ما کوتاه نمی آییم و شدیداً برخورد می‌کنیم. حتی اگر یک مورد تخلف در زمینه واکسن از نیروهای جزو رده بالای وزارت بهداشت، قابل قبول نیست.

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت افزود: اگر فردی هم شناسایی شود، حتماً اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.