وزیر صنعت‏: به خودروسازان دستور دادم قیمت ها را کاهش دهند

خورنا: وزیر صنعت، معدن و تجارت در جمع خبرنگاران گفت‌: خودروسازان باید بر روی قیمت‌های خودرو تجدید نظر کنند‌.‌

مهدی غضنفری در حاشیه همایش تقدیر از صادر کنندگان برتر اظهارداشت‌: با توجه به دستور رییس جمهور خودروسازان باید بر روی قیمت ها تجدید نظر کرده و قیمت ها به گونه‌ای باشد که سقف آن قیمت بازار و کف آن قیمت محاسبه‌ای باشد‌.‌

او افزود: صبح امروز به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان دستور دادم که بررسی کنند چگونه می توان در قیمت جدید خودروهای تولید داخل تجدیدنظر کرد.

غضنفری خاطرنشان کرد: دستور رئیس جمهور برای وزارت صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان لازم‌الاجرا است که بر این اساس، امروز صبح به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان اعلام کرده ام که در راستای این دستور بررسی کنند که چگونه می توان بر روی قیمتها تجدیدنظر کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در روزهای آینده سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان نتایج این بررسی را اعلام خواهد کرد،گفت: مدل قیمت‌گذاری این بار ما این طور بود که قیمت خودرو از عدد بالایی شروع شده و به سمت کاهش برود که در این راستا خودروسازان نیز این روش را پذیرفته اند اما دستور جدید رئیس جمهور نیز باید اجرا شود.

او ادامه داد: سازمان حمایت قرار است بررسی های لازم را در این زمینه صورت دهد، زیرا در شیوه قبلی قیمت‌گذاری قرار بر این بود که حدفاصل قیمت بازار تا قیمت محاسباتی به تدریج طی شود.

غضنفری تصریح کرد: به این معنا که قیمت بازار به عنوان سقف قیمت و نرخ محاسباتی به عنوان کف قیمت در نظر گرفته شده و فاصله میان آن توسط خودروساز در نظر گرفته شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآورشد: البته خودروسازان باید عرضه مستمر و فراوان داشته باشند و قیمتها را مطابق با دستور رئیس جمهور کاهش دهند.

وی در خصوص تنظیم بازار افزود‌: باید نیازهای داخل مانند جریان رودخانه‌ای تامین شود و مازاد آن به بازارهای صادراتی انتقال یابد‌.‌

وی با بیان اینکه در بسیاری از ظرفیت ها مانند مرغ و پسته می‌توانیم علاوه بر تنظیم بازار داخل صادرات نیز داشته باشیم گفت‌: مرغداران و دامداران در گروههای دیگر می‌توانند علاوه بر تامین نیاز داخل در بخش صادرات نیز فعال تر باشند‌.‌

به گزارش خبرنگار ایلنا،وی افزود‌: مبلغ ۲۵ میلیارد دلار بابت مشوق‌های صادراتی تامین شده که پرداخت می‌شود‌.‌

غضنفری افزود‌: شرکت ایمیدرو در خصوص مشارکت فولادسازان بزرگ درخواست داده اما هنوز این مصوبه دریافت نشده است‌.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.