فرماندار هندیجان : اولویت اصلی برنامه مقابله با کرونا در شهرستان انجام واکسیناسیون حداکثری است

به گزارش خبرگزاری خورنا “علی بویری فرماندار هندیجان در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا عنوان کرد : اولویت اصلی در برنامه مقابله با کرونا، برنامه واکسیناسیون حداکثری در سطح شهرستان برای رسیدن به جامعه ایمن در مقابل بیماری کرونا میباشد، که امیدواریم با تحقق این امر در کنار رعایت سایر دستورالعملهای مقابله با کرونا، پیک های بعدی را با کمترین ابتلا و فوتی پشت سر بگذاریم.

فرماندار هندیجان گفت : متاسفانه استقبال دانش آموزان از واکسیناسیون کرونا پایین است.بر اساس مصوبه ملی و استانی کرونا، انجام واکسیناسیون برای دانش آموزان ۱۲-۱۸ سال الزامی بوده و کارت واکسن برای حضور در مدرسه و ادامه تحصیل در پرونده این عزیزان لازم مییباشد. از والدین محترم تقاضا داریم برای واکسیناسیون فرزندان خود به سرعت اقدام کنند که بزودی شاهد بازگشایی مدارس و برگزاری حضوری کلاس ها در شهرستان باشیم.

رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونا افزود:شرایط مناسب کنونی بیماری کرونا نباید باعث کم توجهی به امر واکسیناسیون و رعایت دستورالعملها شود؛ پیک بعدی کرونا در فصل سرما پیش روی ماست و اکنون بهترین فرصت برای بالابردن توان مقابله با این بیماری است. هدف ما در این جلسات تلاش برای حفظ سلامت مردم است، تمامی مصوباتی که در جلسه ستاد کرونای شهرستان تایید و لازم الاجرا میشوند، همگی در راستای مصوبات ملی و استانی بوده و خارج از راستای دستورات ملی و استانی، مطلبی برای اجرا مصوب نمیشود.

بویری در پایان گفت: کلیه کارکنان ادارات میبایست واکسن کرونا را تزریق کرده باشند و درصورت عدم انجام اینکار مشمول غیبت خواهند شد. از طرفی نیز تمامی اصناف و رانندگان درون شهری و برون شهری میبایست کارت واکسن خود را چاپ و در محل دید مراجعین نصب نمایند. برای مراجعین به کافه ها، رستورانها و اماکن ورزشی نیز ارائه کارت واکسن الزامی است.

پیک بعدی کرونا در فصل سرما پیش روی شماست 

بهنام خضعلی، معاون فرماندار هندیجان با تاکید بر اینکه شرایط مناسب کنونی بیماری کرونا نباید باعث کم توجهی به امر واکسیناسیون و رعایت دستورالعمل‌ها شود، اظهار داشت: پیک بعدی کرونا در فصل سرما پیش روی ما است و اکنون بهترین فرصت برای بالابردن توان مقابله با این بیماری است.

او بیان کرد: همه مصوباتی که در جلسه ستاد کرونای شهرستان تایید و لازم الاجرا می‌شوند، همگی به منظور مصوبات ملی و استانی بوده و خارج از دستورات ملی و استانی، مطلبی برای اجرا مصوب نمی‌شود، بنابراین همه کارکنان اداره‌ها باید واکسن کرونا را تزریق کنند و در صورت خودداری از انجام واکسیناسیون از ورود آن‌ها به محل کار جلوگیری شده و مشمول غیبت خواهند شد.

خضعلی ادامه داد: همچنین اصناف و رانندگان درون شهری و برون شهری باید کارت واکسن خود را چاپ و در محل دید مراجه کنندگان و مسافران نصب کنند، ضمن اینکه برای مراجعه کنندگان به کافه ها، رستوران‌ها و اماکن ورزشی نیز ارائه کارت واکسن الزامی است .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.