رئیس پلیس خوزستان خبر داد:

کشف بیش از ۷ تن و ۶۱۴ کیلو مواد مخدر در خوزستان / رشد ۱۵۵درصدی کشفیات قاچاق کالا در استان

فرمانده انتظامی استان خوزستان در دومین روز از هفته ناجا در برنامه زنده تلویزیونی شبهای کارون گفت:در نیمه نخست امسال بالغ بر 7 تن و 614 کیلوگرم انواع مواد مخدر و در زمینه کالای قاچاق نیز 155درصد افزایش کشف داشته ایم .

به گزارش خورنا سردار سید محمد صالحی در ابتدای سخنان خود در گفتگوی برنامه زنده شبهای کارون گفت: بنده این هفته را خدمت تمامی همکاران تلاشگر و خانواده های محترم و صبورشان که نقش موثری در پشتیبانی از ماموریت های ناجا دارند و همچنین خانواده های معظم شهداء ، جانبازان، ایثارگران و آزادگان بویژه خانواده های شهدای عزیز و مظلوم نیروی انتظامی تبریک و تهنیت عرض می کنم.

وی با اشاره به شعار هفته ناجا که “پلیس هوشمند ، امنیت پایدار” است افزود: این شعار برگرفته از فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است که فرمودند: “مردم می خواهند ناجا قوی و مقتدر باشد؛ هوشمند و پیچیده باشد.”قطعاً اگر پلیس هوشمند باشد در ارتقای رضایتمندی شهروندان بسیار تاثیرگذار است و باعث افزایش احساس امنیت در جامعه می شود.

فرمانده انتظامی استان در خصوص اربعین امسال بیان داشت: طبق توافقی که با کشور عراق صورت گرفته بود اعزام زائران فقط می بایست از طریق هوایی صورت پذیرد تعدادی از هموطنان در سمانه سما ثبت نام کردند و ویزای هواپیما دریافت داشتند اما تعدادی از آنها و همچنین شهروندان عزیز خوزستانی به مرز شلمچه آمدند و از طرفی مرز از طرف کشور عراق بسته شده بود لذا رایزنی هایی صورت پذیرفت تا تعداد محدودی از زوار در این راهپیمایی عظیم معنوی شرکت کنند ما نیز با تمامی امکانات این سفر را برای آنان تسهیل کردیم تا به خیل عظیم عاشقان اباعبدالله بپیوندند.

وی در پاسخ به سوال تمهیدات نیروی انتظامی برای بازگشت زوار اربعین گفت: از زمان بازگشت زائران به کشور عزیزمان، نیروی انتظامی تمام تلاشش را برای تسهیل بازگشت زائران به خاک کشور و شهرهایشان به کار گرفت و تمهیدات لازم را برای بازگشت اتخاذ نموده، از جمله اجرای طرح‌های ترافیکی، امنیتی و انتظام و افزایش گیت‌های ورودی در پایانه مرزی شلمچه جهت تسهیل تردد زائران عزیز در کمترین زمان ممکن صورت پذیرفت، سردار فرمانده ناجا در زمان بازگشت زوار در مرز شلمچه قرارگاه اربعین را با حضور استاندار خوزستان تشکیل داده و سایر تمهیدات برای بازگشت زوار با حضور سایر دستگاههای اجرایی اندیشیده شد.

سردار “سید محمد صالحی” در خصوص اقدامات نیروی انتظامی در مهار بیماری کرونا اظهار داشت: از همان ساعات اولیه، نیروی انتظامی با شعار((حافظان امنیت در کنار حافظان سلامت)) وارد میدان شد. کارکنان نیروی انتظامی تمام ظرفیت درمانی و بیمارستانی خود را برای ارائه خدمات به مردم عزیز در اختیار متولیان امر قرار داده و در زمینه فاصله گذاری اجتماعی، کنترل ترددها و سفرها، رصد و کنترل فضای مجازی، اعمال محدودیت سفرها و به ویژه مقابله قاطع با سوداگران و محتکران اقلام بهداشتی و درمانی، تلاش مضاعفی داشتند و در این عرصه وظیفه خود را به خوبی ادا نمودند. از ابتدای شیوع این ویروس منحوس بیش از ۳ هزار نفر از همکاران با توجه به حجم و گستردگی مأموریت ها و سطح آلودگی ها به بیماری کرونا مبتلا و متأسفانه تعداد ۱۲ نفر از این عزیزان به دیار باقی شتافتند.

وی درخصوص اقدامات نیروی انتظامی استان در مبارزه با مواد مخدر گفت:ما امسال کنترل محورهای مواصلاتی را به جد در دستور کار قرار دادیم به گونه ای که ۶۴۰ مرحله طرح کنترل مواصلاتی اجرا شد همچنین طرحهای دیگری چون طرح پاکسازی مناطق آلوده و طرح مقابله با خرده فروشان که مطالبه اصلی مردم است به مرجله اجرا در آمد . سرجمع کشفیات در ۶ ماهه اول امسال ۷ تن و ۶۱۴ کیلو گرم مواد مخدر بوده که نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

فرمانده انتظامی استان خوزستان در پاسخ به سوالی در خصوص تیراندازیهای غیر مجاز اظهار داشت: برخورد جدی با قاچاق سلاح و مهمات غیر مجاز در دستور کار است و با دارندگان سلاح غیر مجاز و افرادی که از سلاح های دارای مجوز استفاده غیرمجاز و غیر قانونی می کنند و بعضاً در مراسمات مختلف مثل عروسی و یا فاتحه تیراندازی و باعث ایجاد رعب و وحشت و ناامنی در جامعه می شوند قاطعانه برخورد می شود.در نیمه نخست امسال بالغ بر ۲۱۰۰ قبضه انواع سلاح جنگی و شکاری کشف شده که در مقایسه با سال گذشته ۴۸ درصد افزایش کشف داشته ایم . در بحث انهدام سلاح و مهمات تا کنون ۲۴ باند قاچاق سلاح و مهمات را زیر ضربه قرار داده ایم . در خصوص بحث تیراندازیها اقدامات ایجابی خوبی چون نشست با معتمدین و متنفذین و شیوخ استان هم صورت پذیرفت که نتایج خوبی در بر داشته است.

وی با اشاره به اقدامات خوب نیروی انتظامی در مقابله با کالای قاچاق گفت :در بحث مقابله با کالای قاچاق در ۶ ماهه نخست امسال بالغ بر ۱۸هزار خودرو حامل بار قاچاق مورد رصد و کنترل قرار گرفت به گونه ای که طی ۳۳ مرحله برخورد با قاچاقچیان توانستیم کشفیات خوبی داشته باشیم که از نظر ارزش ریالی بالغ بر ۲۷۰ میلیارد تومان بوده است این مقدار نسبت به سال گذشته ۱۵۵ درصد افزایش داشته است.در بحث گمرکات در دو بندر شادگان و هندیجان نیز اقدامات خوبی انجام شده است.

سردار صالحی با اشاره به دغدغه های مردم در باب سرقت اظهار داشت : وقوع سرقت علل و عوامل مختلفی دارد که باید دستگاه ها و سازمان های مختلف با احصاء مشکلات و ریشه یابی آنها ، به ایفای نقش خود در کاهش وقوع این جرائم بپردازند.تمام تلاش ما این است که وقوعی نداشته باشیم یعنی سرقتی اتفاق نیفتد، اگر سرقتی اتفاق افتاد در کوتاهترین زمان ممکن کشف شود، اصطلاحاً فاصله بین وقوع تا کشف را کاهش دهیم و استرداد اموال به مالباخته صورت پذیرد با این کارهم فضا برای سارقان نا امن می شود و هم در پیشگیری از سرقت بسیار موثر است و از طرفی باعث ارتقاء احساس امنیت در جامعه می شود. ما در ۶ ماهه نخست امسال توانستیم یک درصد کل سرقتها را کاهش دهیم و ۸۰ درصد کل سرقتها را کشف کنیم اما در نهایت هدف ما این است که اصلاً سرقتی اتفاق نیفتد و اگر افتاد سریعاً کشف شود.

فرمانده انتظامی استان خوزستان تصریح کرد: صحبت پایانی من با خانواده های همکاران است که اگر نبود پشتبیانی و حمایت آنها، این همه توفیقاتی که حاصل شد عملی نمی شد البته بنده قدردان زحمات کارکنان پرتلاش خودم هستم اما به صورت ویژه از خانواده های محترم آنها قدردانی می کنم که با صبر و شکیبایی باعث شدند همکاران با طیب خاطر بتوانند ماموریتهای خود را به نحو مطلوب انجام دهند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.