انتصاب شهرداران شب در اهواز

سرپرست شهرداری اهواز از انتصاب شهرداران شب در این شهرستان خبر داد و افزود: مهم ترین وظیفه این شهرداران، پیگیری امور در حوزه خدمات و جلوگیری از تخلفات شبانه است.

به گزارش خورنا علیرضا عالی پور گفت: بخش عمده فعالیت های شهرداری در شب انجام می شود؛ رُفت و روب و زباله گیری، آبیاری فضای سبز، لکه گیری های آسفالت، بخشی از پروژه های عمرانی بخاطر گرمای هوا و بسیاری از امور دیگر در شب انجام می شود.

وی ادامه داد: همچنین عمده تخلفات نیز در شب انجام می شود که از این تخلفات می توان به تصرف زمین ها، ساخت و سازهای غیرمجاز، شکافت های غیرمجاز آسفالت، تخلیه غیرمجاز نخاله ها و سایر تخلفات دیگر اشاره کرد.

سرپرست شهرداری اهواز بیان کرد: فعالیت برخی اکیپ ها مثل ایستگاه های آتش نشانی و سازمان آرامستان ها نیز به صورت شبانه روزی است و محدود به روز نمی‌باشد.

عالی پور تصریح کرد: با وجود این تفاسیر می توان گفت که بخش زیادی از فعالیت شهر و شهرداری در شب جریان داشته و در این مدت ساختار اداری برای شهردار شب وجود نداشت.

وی افزود: کاری که در طرح شهردار شب انجام شد این بود که حدود سی نفر از معاونین شهردار، شهرداران مناطق و مدیران عامل سازمان ها به عنوان شهردار شب در طول هر ماه مشخص شده و وظایف شهردار شب به آن ها محول شد تا هر شب، یک شهردار شب داشته باشیم.

سرپرست شهرداری اهواز با بیان اینکه شهردار شب از حدود ۱۰ شب تا ۷ صبح فعالیت می‌کند اظهار کرد: وظیفه مدیریت مجموعه خدماتی، هماهنگی ها، بازدید ها و سرکشی ها، صدور دستور کار در صورت نیاز، گزارش مشکلات هر شب و ارسال برای رده های اقدام کننده در روز از وظایف شهردار شب است.

عالی پور یادآور شد: مهم ترین اقدامات شهردار شب کنترل و نظارت بر عملیات رُفت و روب و حمل و دفع زباله، کنترل آبیاری فضای سبز، بازدید از محل دفن پسماند صفیره، بازدید از ایستگاه های عملیاتی مثل آتش نشانی، بازدید از تاسیسات و ماشین آلات فعال شهرداری و به طور کلی حضور مستمر و پایش کننده بر روی شبکه مدیریت شهری به عنوان شهردار شب است.

وی بر موضوع حراست و نگهداشت شهر توسط شهردار شب اشاره کرد و گفت: مقابله با تخلفات، جلوگیری از آسیب ها یا بعضا سرقت ها و تخریب اموال ها و در صورت لزوم پیگیری شکایت و مکاتبات با قاضی کشیک شب از وظایف بازدارنده و حفاظتی شهردار شب است.

سرپرست شهرداری اهواز نبود شهردار شب را یک خلا در سیستم مدیریت شهر در طول شب دانست و گفت: این خلا در طول شب می تواند آسیب های زیادی به شهر وارد کند که با انتصاب شهردار شب، جلوی بسیاری از این نارسایی ها گرفته می شود.

عالی پور در پایان خاطرنشان کرد: به طور کلی وظیفه شهردار شب نظارت بر امور خدماتی شهر، نظارت بر عملکرد اکیپ ها و ایستگاه های فعال شبانه و جلوگیری از تخلفات شهری است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.