بررسی سوابق گزینه های شهرداری بهبهان

شهردار کم تجربه و برکنار شده امیدیه گره گشای بهبهان نخواهد بود

یکی دیگر از حواشی، عدم پرداخت به موقع و تعویق چند ماهه حقوق کارگران بود، مسئله ای که کارگران شهرداری امیدیه در این چند سال نسبت به بسیاری از شهرهای دیگر کشور، آن را بیشتر تجربه کرده بودند

 

کیهان پاک سرشت
قسمت اول

محمد رضا شریفات چهل ساله و شهردار سابق شهر امیدیه یکی دیگر از گزینه های داوطلب برای تصدی شهرداری بهبهان می باشد.

وی در سال ۱۳۹۶ پس از حضور ۴ نفر از نزدیکان سیاسی و قومی خود در شورای شهر امیدیه، به عنوان شهردار جوان این شهر انتخاب می شود و در سایه حمایت قاطعانه آن ها به مدت چهار سال سکان شهرداری امیدیه را در دست می گیرد.

حاشیه ها و تنش های مرتبط به شهرداری امیدیه در این ۴ سال به اندازه ای بوده که بدون شک مردم امیدیه تا مدت ها نام شریفات و دوره مدیریتی وی را فراموش نخواهند کرد.

اتفاقاتی که گاه با محوریت شهردار جوان و گاه با محوریت تیم حمایتی وی در شورای پنجم شهر امیدیه رقم خورده بود.

اعتراضات و اعتصابات کارگران شهرداری و واکنش های تند و منفی عوامل شهرداری به آن ها، یکی از اصلی ترین حواشی دوره مدیریتی شریفات بوده است.

یکی دیگر از حواشی، عدم پرداخت به موقع و تعویق های چند ماهه حقوق کارگران بود، مسئله ای که کارگران شهرداری امیدیه در این ۴ سال نسبت به بسیاری از شهرهای دیگر کشور آن را بیشتر تجربه کرده بودند.

تعویق هایی که سبب شد اعتراضات آن ها از مقابل درب شهرداری و اتاق شهردار در سال های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ به تحصن و اعتصاب در مقابل درب فرمانداری شهرستان و حتی استانداری خوزستان در سال های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ برسد.

اما واکنش ها و برخوردهای نامتعارف و خارج از شان شهردار امیدیه با کارگران خود، مسئله مهمتر دیگری بود که اعتراضات و انتقادات زیادی را در بین مردم امیدیه و نیروهای شهرداری به دنبال داشت.

انتشار خبر تعلیق دو کارگر به دلیل صرف صبحانه در ماشین در یک روز بارانی و یا تعلیق و جابجایی نماینده صنفی کارگران فضای سبز و محروم نمودن وی از مزایایی مزدی و اضافه کاری به دلیل پیگیری مشکلات کارگران ، تشدید عصبانیت ها و اعتراض های مردمی نسبت به عملکرد شورا و شهرداری را در پی داشت.

اما در سال ۱۴۰۰ بالاخره بعد از اعتراضات متعدد کارگران شهرداری نسبت به وضعیت پرداخت مطالبات خود و درماندگی شهرداری از حل این معضل، محمدرضا شریفات از سمت خود برکنار می شود.

اما جالب است که بدانیم این معضل حل نشدنی توسط محمد رضا شریفات یعنی میزان حقوق پرداختی به نیرو های شهرداری امیدیه نزدیک به ۵ میلیارد تومان بوده است که تقریبا معادل نصف حقوق پرداختی به نیروهای شهرداری در بهبهان می باشد.

اما در توضیح چرایی شکل گیری این معضل در امیدیه ، اعضای شورای پنجم و ششم شهر امیدیه و همچنین آقای محمد رضا شریفات ،عدم توانایی شهرداری در درآمد زایی و همچنین وابستگی بیش از حد به کمک های دولتی و عوارض شرکت نفت را بیان می کنند.

ادامه دارد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • چرا وقعي مديري هم قومتون باشه نميگيد.با قوميت گرايي اومده بالا؟
  • جناب آقای سرشت عزیز همه ما می دانیم سکان داری شهری مثل بهبهان حتما نیازمند یک شهردار بومی است. حال که گفته های شما یابراساس عدم اطلاع از وضعیت شهرداری امیدیه میباشد یا اطلاعات شما صرفا از طرف گروه معاند میباشد که هرکه از ظن خود شد یار من. .واما کارنامه مهندس شریفات اینقدر پر پیمون است که اگر وجدان بیداری نه از روی بغض و کینه بلکه از روی انصاف باشد حتما تغییرات شهری، سیستمی وبنیادی که ایشان در این مدت 4 ساله بنا گذاشتند گویایی همین ادعا است. واما درمورد حقوقهای معوقه ایشان 48 ماه مدیر بودند 54 ماه حقوق دادند چرا این موارد کسی بیان نمیکنه؟ ؟عده‌ای اجیر شدن که فقط بدلیل اینکه آخور از جلویشان برداشته شد اقدام به فرافکنی وسفصطه بازی نمودند تا به هر نحوی که شده شهردار را مجبور به انصرت بدهند. بنده یک شهروند اهل امیدیه هستم برایتان دعا میکنم ایشان شهردار شهر شما تایید بشوند بعد تغییر را حس می کنید. ومن الله التوفیق. .