شهردار بندر ماهشهر از ادامه اجرای پروژه های بی نظیر شهری خبر داد

خورنا: شهردار بندر ماهشهر  اظهار داشت: این پروژه ها شامل احداث بلوار نهم دی، اتصال بلوار شهرداری به اتوبان هفده شهریور، بازارچه عرضه مرغ و ماهی،  احداث پارک نشاط ۱ و۲ در خیابان مبتکران احداث پارک گل مریم واقع در حاشیه اتوبان آزادی، احداث پل تقاطع غیر هم سطح ولایت در ورودی شهراز سمت بندرامام و نیز احداث میدان امام حسین میباشد که مجموعا با اعتباری بالغ بر۸۱ میلیارد ریال احداث شده اند که آماده بهره برداری می باشد.

غلامحسین کمایی همچنین از کلنگ زنی ساخت  پل بزرگ  تقاطع غیرهمسطح  بصیرت واقع  در مقابل دانشگاه آزاداسلامی با اعتباری بالغ بر۷۰میلیارد ریال و نیز آغاز عملیات ایجاد فاز دوم بوستان رضوان با  کاشت درختان متنوع درحاشیه آرامستان رضوان  بندرماهشهر با اعتباری بالغ بر۱میلیارد و۲۰۰ میلیون ریال خبر داد و آنها را از دیگر طرح های این شهرداری درایام خجسته دهه فجر برشمرد.

شهردار بندر ماهشهر همچنین یاد آور شد: با توجه به نیاز‌سنجی در مناطق محروم شهرستان و برنامه ریزی دقیق ومناسب در شهرک های آیت الله طالقانی و شهید رجائی اقدامات چشمگیری در رابطه با آسفالت، توسعه فضای سبز ،نصب  وسایل بازی برای  کودکان و ست های ورزشی، جدول کاری  وکفپوش گذاری پیاده روها،  احداث زمین های چمن مصنوعی فوتبال، نام گذاری معابر و کوچه ها و آغاز عملیات ساخت پارک ورودی شهرک آیت الله طالقانی با مساحتی بالغ بر ۷ هزار متر مربع انجام گرفته است.

کمایی در رابطه با توسعه فضای سبز در ماهشهر گفت: این شهرداری با بکارگیری مهندسان و کارشناسان با تجربه  و نیز پیمانکاران بومی مرتبط با فضای سبز، باعث ارتقا سرانه فضای سبز در بندر ماهشهر از  ۳درصد به ۷ درصدشده است.

کمایی همچنین ازنصب و ایجاد ۷ دستگاه ایستگاه مکانیزه اتوبوس شهری جهت رفاه حال شهروندان با قابلیت های سرمازایی آب سرد کن و نیز بوفه در ماهشهر خبر داد.

وی همچنین گفت: طراحی وتملک زمین نمایشگاههای فروش ماشین های سبک وسنگین با مساحت۹ هکتار جنب اتوبان جدید الاحداث باغ رضوان با مشارکت بنگاه داران ، تملک ۴ هکتار زمین در امتداد اتوبان ۹ دی جهت آماده سازی واحداث نمایشگاه دایمی بندر ماهشهر از دیگر اقداماتی است که توسط شهرداری ماهشهر انجام شده است.

غلامحسین کمایی همچنین اظهار داشت: علی رغم وجود مشکلات ساختاری از سال گذشته تا به حال با همسویی، هم افزایی و تعامل با مسئولین استان و شهرستان شاهد تغییرات شگرفی در مسائل عمرانی، خدماتی، رفاهی و فرهنگی در شهر بوده ایم.

وی در رابطه با فضای سبز خاطر نشان کرد : با توجه به رشد جمعیت و توسعه شهرنشینی و افزایش آلودگی های صنعتی ایجاد و توسعه فضای سبز امری ضروری می باشد.

شهردارماهشهر گفت : ایجاد فضای سبز شهر ماهشهر با آب و هوای گرم ، کیفیت نا مطلوب خاک ، بالا بودن سطح آب های شور تحت الارضی و نبود زهکش مناسب و نزولات جوی و کمبود آب خصوصاً آب خام تلاش برای توسعه فضای سبز  و به مطلوب رسیدن سرانه فضای سبز شهرداری با مشکلات عدیده ای مواجه گردیده است.

کمایی ادامه داد:شهرداری از سال گذشته با توجه به مشکلات موجود در رابطه با فضای سبز که وجود داشته با بسیج امکانات خویش و استفاده از کارشناسان و پیمانکاران مجرب و متخصص و از همه مهمتر بومی و آشنا به مشکلات موجود در شهر توانسته فضای سبز را با احداث ۱۵ پارک جدید و یک بوستان جنگلی و کاشت انبوه نهال سرانه فضای سبز را از ۳ متر به ۷ متر تبدیل نماید. وی افزود:با پیگیری های مجدانه ای که فرماندار و اعضای شورای شهر با همکاری صنایع پتروشیمی و زحمات طاقت فرسای مدیران و کارکنان شهرداری بازسازی تاسیسات آب خام از رود خانه جراحی انجام گردیده و به مرکز شهر انتقال داده شد تا شاهد تحولی عظیم در بخش فضای سبز شهر باشیم.

وی تاکید کرد: یکی از مشکلات بزرگ این شهر در کنار پیاده روهای کم عرض با شیب های نا مناسب و سطوح نا صاف، سد معبر با مصالح ساختمانی و اجناس مغازه ها و ایجاد سد معبر به وسیله فنس در کنار بیش از  ۴۰کیلومتر رو باز که  که بعضا محل ریختن ضایعات تعویض روغن، شستشوی خودرو ها و ریختن زباله تبدیل شده بود که علاوه بر نازیبایی های چهره شهر مشکلات بهداشتی  زیادی را فراهم آورده بود.

وی برای این معضل گفت: اما آنچه که نیاز است تا در این مورد عرض نماییم این است که انجام پیاده رو سازی معابر با هم کاری همکاران و مساعدت شهروندان عزیز میسور نبود و انتظار می رود ساکنین محترم سایر مناطقی که  شهرداری در حال انجام پیاده رو سازی است همت نموده ،همکاری مضاعفی را با شهرداری داشته باشند.

شهردار ماهشهر خاطر نشان کرد: اقداماتی را از سال ۸۸ شروع کردیم، پی گیری هایی که از طریق سازمان مسکن شهر سازی و استان داری انجام دادیم و در نهایت آن را در مورخ ۲۵/۱۱/۸۹ را به تصویب شورای عالی شهر سازی رساندیم و هم اکنون اقدامات لازم جهت طرح تفضیلی شهر در حال انجام است.

وی ادامه داد: مراحل مختلف آن توسط شرکت ماندان در ماهشهر در حال انجام می باشد و ما پیگیری های لازم برای انجام تصویب نهایی طرح تفضیلی را انجام می دهیم.

کمایی گفت: از اقدامات انجام شده تا کنون می توان به تعریض و باز گشایی خیابانهای با هنر، شریفی، فرهنگ ، ۱۵خرداد ، ابوالفضل العباس(س) ، وصال و ابوذر اشاره کرد. این کار  در ۳۰ سال گذشته انجام نشده بود و ما توانستیم طی ۲ سال گذشته این پروژه ها را انجام بدهیم.

وی ادامه داد: از جمله پروژه هایی که انجام شد بازگشایی اتوبان۱۷ شهریور بود که با تخریب بیست و چهار ملک ما توانستیم  تعریض آن را به انجام برسانیم که یکی از موفق ترین پروژه های ماهشهر بود.

کمایی تصریح کرد: ازجمله اقدامات ما در اجرای طرح جامع  تفضیلی بازگشایی خیابان پشت سینمای دریا  که عرض آن کم بود و تصادفات زیادی در آن بوجود می آمد و همچنین تعریض خیابان دانشگاه در ناحیه صنعتی که با لوله گذاری و سرپوش کردن کانال بیش از ۳،۵ متر به عرض خیابان اضافه نمودیم.

کمایی احداث فضاهای پارکی و شهری را از دیگر اقدامات طرح جامع بیان کرد وگفت:  ما این فضا ها را  در حال تبدیل به فضاهای سامان یافته می کنیم  و طراحی و فضای  سبزشان  در حال اجرا می باشد.

وی تصریح نمود: از جمله طرح های موجود در طرح جامع شهر کفپوش گذاری پیاده رو ها است و روپوش گذاری کانال های دفع آب های سطحی در سطح شهر است که یکی از پروژه های فعال ما در سال ۹۰ و ۹۱ است.

کمایی در ادامه به دیگر طرح جامع شهری اشاره کرد و افزود: ساختمان قدیمی و فرسوده ای که در پایانه مسافربری ۲۲ بهمن بود را تخریب نمودیم  و فضای پایانه را برای خدمات بهتر اتوبوسرانی و تاکسیرانی باز نمودیم.

شهردار ماهشهر در خصوص ساماندهی خور بزرگ ماهشهر گفت: یکی از بزرگترین فضاهایی که برای تفریح شهروندان در نظر داریم کار ساماندهی و بهسازی خور است که بیش از ده میلیارد تومان هزینه شده است و با همت دولت مهر و پشتیبانی استاندار خوزستان و پیگیری های مجدانه فرماندار و همت والای اعضای محترم شورای اسلامی شهر در دوره سوم و مساعدت صنایع پتروشیمی با جدیت در حال اجراء می باشد و تا کنون لایروبی بطول ۸ هزار متر با عملیات لوله گذاری و دفع فاضلاب از شهرک های طالقانی بطول ۲ هزار متر  انجام شده است.

وی ادامه داد: دفع فاضلاب از خیابان ها و کوچه های حاشیه خور ، اجرای عملیات ساحل سازی به روش پوششی لحاف بتنی  به طول ۴۲۰۰۰ متر ، احداث پارک حد فاصل پل ۲۲ بهمن تا پل ابوذر، خاکریزی و بهسازی حاشیه خور از پل ۲۲ بهمن تا پل ۱۷ شهریور، ایجاد سد تنظیمی در دهانه خور و حفاظت ساحل و لایروبی محل در حال انجام می باشد.

وی تاکید کرد: این پروژه بزرگ بالغ بر ۱۸۰ میلیارد ریال هزینه در بر دارد که امیدواریم با توجه به اینکه این خور از جایگاه ویژه و تعیین کننده ای برای شهر  برخوردار است در آینده نزدیک به یک قطب بزرگ تفریحی توریستی و محل زیبا و با نشاط برای اوقات فراغت شهروندان و میهمانان و جذب گردشگری تبدیل می شود.

وی در رابطه با فعالیتهای فرهنگی، مذهبی و ورزشی که در سطح شهر  انجام شده گفت: امروزه نهادهای بزرگی چون شهرداری، دیگر مجموعه ای صرفا خدمات رسانی نیستند، بلکه به سامانه ای چند وجهی تبدیل شده است و در این میان توجه جدی به موضوعات فرهنگی و اجتماعی از ممیزه های اصلی شهرداری بشمار می رود .

کمایی پرداختن به مسائل فرهنگی شهر را بسیار مهمتر از سرمایه عمرانی و اجرایی دانست و گفت: پرداختن به مسائل فرهنگی و اجتماعی شهر مستلزم بررسی های دقیق، کارشناسی شده، دقت، حوصله، علاقه و تخصص است و ثابت شده است که در نظام مدیریت شهری هر چه سرمایه فرهنگی و اجتماعی افزایش یابد، موجب تقلیل هزینه های اجرایی و عمرانی می شود.

وی با اشاره به معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری گفت: در سال گذشته با راه اندازی حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی در شهرداری در صدد تقویت ابعاد فرهنگی فعالیت های تجاری، تلاش در تغییر نگرش سنتی در اداره شهری و همکاری و تعامل با دیگر دستگاههای مرتبط برای رسیدن به یک هدف متعالی است.

شهردار ماهشهر در خصوص ورودی های شهر خاطرنشان کرد: بندر ماهشهر دارای سه ورودی و شهرداری در هر سه محور مشغول انجام کار ساماندهی، بهسازی و زیبا سازی است و بر این باور است که ساماندهی این ورودی ها باید به گونه ای باشد که هر بیننده ای با دیدن مناظر ایجاد شده متوجه کار حاصل شده بشود.

کمایی سامانه پیام کوتاه و تلفن گویاه را از راههای ارتباطی بین شهرداری و مردم دانست و افزود: برای ارتباط با مردم سامانه پیام کوتاه را در نظر گرفتیم وهمچنین تلفن گویا را داریم و نصب بنر ها ،تشکیل معاونت فرهنگی –اجتماعی برای ارتباط بهتر و بیشتر با مردم بوده به نظر من یکی از اقدامات  شاخص تشکیل معاونت فرهنگی اجتماعی می باشد که راهی درجهت ارتباط  است.

وی اقدامات خدمات شهری را اینگونه بیان نمودو گفت:یکی از مشکلات بزرگی که شهرداری در طول چند سال اخیر با آن مواجه بوده است نحوه جمع آوری و حمل زباله به روش سنتی بوده آن هم با استفاده از خودرو های غیر استاندارد و کاملا فرسوده انجام می شد.

کمایی تإکید کرد:اقدام پسندیده ای که در دو سال گذشته انجام شد و با جدیت ادامه دارد اجرای طرح مکانیزاسیون جمع آوری زباله بود  که توانست با خارج کردن خودروهای فرسوده و غیر استاندارد  و خرید خودرو های کاملا مکانیزه ،برای اولین بار در استان این طرح را در بندر ماهشهر به اجرا بگذارد.

کمایی اقدامات انجام شده درخصوص ساماندهی بازارچه های سطح شهر  اینگونه بیان نمود: ما بازارچه ماهی و میگو را با مساحتی بالغ بر ۸۰۰ متر مربع در دستور کار قرارداده و در حال احداث آن در خیابان  مطهری می باشیم.

وی در خصوص ساماندهی میدان میوه و تره بارادامه داد: ساماندهی میدان تره بار موجود را در دستور کار قرار دادیم که از سال ۹۰ اقدامات بسیار زیادی انجام شده و تمرکز زیادی روی بحث ساماندهی میدان تره بار انجام دادیم ولی پروژه اصلی ما در بحث میدان تره بار طرحی ویژه این میدان است که در طرح جامع هم پیش بینی شد.

کمایی افزود : اکنون در مجاورت بلوار ۱۷ شهریور در حال تملک  و طراحی۳۰ هزار متر مربع زمین برای میدان میوه و تره بار بزرگ ماهشهر هستیم.

وی در خصوص پارکینگ برای توقف خودرو ها در بازار گفت: تملک زمین در مجاورت خیابان وصال برای پارکینگ در دستور کار داریم که بتوانیم ترافیک را در آنجا روان تر بکنیم.

وی با اشاره به بازارچه فردوس و ساماندهی  بازار ناحیه صنعتی خاطرنشان کرد وافزود: بازارچه فردوس را در دستور کار قرار دادیم و اقداماتی را  در جهت ساماندهی و اصلاح ساختاری آن ایجاد نمودیم و ساماندهی و همچنین برای ساماندهی دستفروشان در  بازار ناحیه صنعتی در حال مطالعه و انجام آن هستیم.

وی در خصوص تعریض و بازگشایی معابر ناحیه صنعتی افزود: ناحیه صنعتی یک بافت منظم و از پیش طراحی شده می باشد، کمتر نیاز به تعریض دارد و فقط در بحث سواره روها مقداری مشکل داریم.وی ادامه داد: در حال اصلاح سواره رو ها هستیم و اگر هم جایی تعریضی نیاز داشته باشد تعرض را انجام می دهیم.

شهردار بندرماهشهر در پایان خاطر نشان کرد: مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر ماهشهر با افتخار و صلابت خدمتگزاری صادقانه را سرلوحه کار خود قرار داده تا شاهد توسعه و پیشرفت شهر باشیم و شهری سالم و ایده ال داشته باشیم لذا تلاش من و همکارانم در مجموعه شهرداری و شورای شهر فقط و فقط در راستای خدمتگذاری به شهروندان ماهشهری است زیرا مردم با صلابت بندر ماهشهر  شایسته خدمت می باشند، امیدوارم در سایه همین وحدت و همدلی پروژه های شهرداری یکی از پس از دیگری محقق شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • حیدری انصافا با اومدن مهندس کمایی ساخت پارک و زمین چمن صنوعی و ایجاد فضای سبز زیاد شده،مهندس خسته نباشی.