ناپایداری خفیف و بارش پراکنده در خوزستان

خورنا: مدیرکل هواشناسی خوزستان از وقوع ناپایداری خفیف و بارش‌های پراکنده باران در استان خبر داد و گفت: بارش‌ها پراکنده و محدود هستند.

مسعود دهملایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار داشت: از اواخر امروز سیستم پرفشار رو به تضعیف رفته که این وضعیت تا روز سه شنبه ادامه پیدا خواهد کرد.

وی افزود: در لایه میانی جو نیز در روز سه شنبه خط ناپایدار ضعیفی از فراز استان عبور خواهد کرد که سبب ابرناکی و بارش‌های پراکنده خواهد شد.

وی با اشاره به شرایط آب و هوایی خوزستان در سراسر خوزستان خاطر نشان کرد: مناطق شمالی استان و ارتفاعات نیمه شمالی،صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، مناطق مرکزی و غربی، صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی، مناطق ارتفاعات نیمه شرقی و جنوب شرقی:صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی و مناطق ساحلی و جنوبی: صاف تا کمی باری همراه با غبار محلی خواهد بود.

دهملایی تاکید کرد: وضعیت هوا، صاف تا کمی ابری جهت باد، شمال تا شمال غربی از اوایل صبح فردا جنوبی سرعت باد، ۱۰ تا ۲۰ کیلومتر در ساعت و ماکزیمم سرعت باد، ۳۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

مدیر کل هواشناسی خوزستان افزود: در شبانه روز گذشته دزفول با ۲۷.۱ و ایذه و دهدز با ۹.۲ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط گزارش شده‌اند و حداکثر دمای اهواز به ۲۸ و حداقل به ۱۵ درجه سانتیگراد خواهد رسید.