با پیوستن یک فروند شناور لایروب هاپر ساکشن؛

لایرویی مسیر دسترسی آبراه خورموسی وارد مرحله تازه‌ای شد

به دنبال پیوستن یک فروند شناور لایروب هاپر ساکشن به پروژه لایروبی مسیر دسترسی آبراه خورموسی، لایروبی فاز نهم از ابتدای بار داخلی آغاز شد.

خورنا| هدایت اله ترحم: به گزارش خورنا به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) ضمن اعلام این خبر بیان داشت: با پیوستن یک فروند لایروب هاپر ساکشن با ظرفیت اسمی ۵۵۰۰ متر مکعب که پیمانکار اجرایی این پروژه آن را به خدمت گرفته، روند لایروبی مسیر بار داخلی آبراه خورموسی وارد مرحله تازه‌ای شد.

دریس اظهار امیدواری کرد: با بهره‌گیری از این شناور میزان روزانه لایروبی به ۱۰ هزار متر مکعب برسد و روند مرحله به مرحله لایروبی مسیر آبراه شتاب بگیرد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) در خصوص مزایای ناشی از لایروبی گفت: پس از اتمام لایروبی مسیر کانال دسترسی آبراه خورموسی، علاوه بر تعمیق و ارتقای ایمنی آبراه، مدت زمان انتظار کشتی‌ها و در نتیجه ضریب اشغال اسکله‌ها کاهش قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت و اسکله‌های مجتمع بندری امام خمینی(ره) پذیرای تعداد شناورهای بیشتری خواهد بود.

یادآور می شود پروژه لایروبی مسیر خورموسی با اعتباری بالغ بر ۴۰۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی دی ماه سال جاری آغاز شد.