محدوده شهرستانی برای سربندر باید سچه قطار باشد/ اگر سربندری ها پتروشیمی میخواهند باید بخشی از اسکله ها و بنادر به بندرماهشهر اختصاص یابد

اخیرا با داغ شدن ارتقای سربندر به شهرستان که مدتی است توسط حبیب آقاجری نماینده مجلس به جد دنبال میشود، عده ای از شهروندان سربندری در ادعاهای عجیب و غریبی، خواهان ۴۰ درصد از سهم پتروشیمی ها هستند.

این در حالی است که شهرستان بندرماهشهر (بجز سربندر) شامل ۷۲ درصد جمعیت است و سربندر تنها ۲۸ درصد از جمعیت کل شهرستان را شامل میشود.

همچنین سربندری ها ادعای مالکیت تمام منطقه ویژه اقتصادی بندری امام خمینی با ۴۰ پست اسکله بندری صادراتی و وارداتی که از دارایی های کل شهرستان است را دارند.

مطالبه مردم بندرماهشهر از نماینده و مسئولین شهرستان و استاندار رعایت حقوق طرفین و رفتار عادلانه در تقسیم منافع است؛ مردم بندرماهشهر نخواهند گذاشت لابی های ضدماهشهری کوچکترین دست اندازی به منافع شهرستان کنند.

سربندر میتواند با محدوده سچه قطار و مالکیت تمام منطقه ویژه اقصادی بندری امام خمینی با تمام بنادر آن به شهرستان ارتقا پیدا کند یا به ازای دریافت پتروشیمی، بخشی از سازمان بنادر و اسکله های آن را به شهرستان مادر (بندرماهشهر ) واگذار کنند؛ در غیر اینصورت هرگونه تغییر ناعادلانه علیه منافع بندرماهشهر با واکنش قاطعانه مردمی روبرو خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • سچه لفظ عام است.لفظ،صحیح آن راه بند است
  • منتظر روزی که شهرستان شدن بندر امام رو جشن میگیریم و تا پل فرودگاه رو جز محدوده قرار میدیم باشید. معشوریل کثیف
  • سلام خبرگزاری خورنا این خبرهای که انتشار میدید جز تفرقه انداختن و ایجاد آشوب و درگیری هیچ سودی نداره و به ضرر دو شهر خبرگزاری باید بی طرف عمل کنه و هر خبری نشرح نده اجازه بدید دولت خودش تصمیم بگیره
  • مگه زوره ؟بنادر و اسکله ها در حوزه سربندر میباشند و پتروشیمی ها هم در حوزه سربندر قرار دارند
  • اخه تو ادمین ماهشهری چ طرز نوشتنه متنه با این کارت فقط نشون میدی که چجور هستید
  • آقاي ماهشهري عزيز مگه سربندر و ماهشهر ملك پدرت ميباشد كه ميخواي تفكيكش كني .همه چيز حساب و كتاب داره . براي تقسيم و تفكيك شدن هم تقسيمات كشوري بايد نظارت كنه و صد در صد به نفع ما سربندري ها راي ميده.كل منطقه ويژه و پتروشيمي بندر امام خميني سندش به اسم بندر امام خميني زده شده و بندر شاپور قديم هم كه الان به اسم مقدس امام خميني ميباشد. شما متاسفانه چندتا اسكله چوبي نصيبتون ميشه. مباركتون باشه.سچه نميگن راه بند باسواد