مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان:

خطاهای ایجاد شده در سیستم برق شرکت فولاد اکسین با تلاش جوانان متخصص کشور رفع شد

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: در هفته گذشته مشکلاتی در سیستم برق شرکت فولاد اکسین ایجاد شد که با حضور تعدادی از کارشناسان برتر کشور و نیز همکاری تعدادی از شرکت های همکار در زمینه فولاد و پتروشیمی توانستیم با تکیه بر توان داخلی این مشکل پیش آمده را رفع و از امشب عملیات تولید را آغاز کنیم.

به گزارش خبرگزاری خورنا و به نقل از صدای فردا با افت فشار گاز در کشور و کاهش تولید برق نیروگاههای کشور در روزهای گذشته نوسانات برق سراسری باعث شد که علاوه بر مشترکان خانگی تعدادی از کارخانه های بزرگ سیستم برق خود دچار خطا و عیوب الکتریکی گردند. یکی از این کارخانه شرکت فولاد اکسین خوزستان به عنوان تنها تولید کننده ورق های عریض خاورمیانه می باشد که بدلیل تکنولوژی بالای خط تولید و اتوماسیون سطح ۳ آن نوسانات برق می تواند به خط تولید آسیب برساند.
امین ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد اکسبن خوزستان در رابطه با چگونگی رفع این مشکل در خط تولید شرکت گفت: به دلیل فناوری بالای بخش های مکانیکی و برق و با توجه به تحریم های ظالمانه ای که از سوی دشمن روبرو هستیم تامین قطعات یدکی و خدمات آموزشی و مشاوره ای در بعضی از سیستم های کارخانه با مشکل روبرو بوده است و اساسا در تمام شرکت های مشابه فولاد اکسین در سایر کشورهای جهان سالها تحت نظر سازنده های اصلی و با حضور کارشناسان و مشاوران شرکت مادر فعالیت می کنند که بدلیل تحریم ها این انتقال دانش و تجربه بصورت کامل انجام نشده است. خوشبختانه با وجود جوانان متخصص و کاردان کشورمان علی رغم تمامی کمبودها با همت این عزیزان مشکلات حل شده است.
وی افزود : در هفته گذشته مشکلاتی در سیستم برق شرکت ایجاد شد که با حضور تعدادی از کارشناسان برتر این تجهیزات در کشور و همکاری تعدادی از شرکت های همکار در زمینه فولاد و پتروشیمی از قطعات اضافه و مشابه استفاده شد و توانستیم با توان داخلی مشکل پیش آمده را رفع کنیم. خوشبختانه از امشب عملیات تولید آغاز شد .
لازم بذکر است شرکت فولاد اکسین خوزستان تامین کننده ورق ساخت لوله های پروژه راهبردی انتقال نفت گوره به جاسک می باشد که در سال جاری کلیه تعهدات خود را به این پروژه و دیگر پروژه های توسعه نفت و گاز کشور مطابق برنامه عملیاتی انجام داده است.
وی در پایان گفت طی روزهای آینده از تلاش جوانان متخصص و شرکت هایی که در این چند روزه در کنارمان بوده اند مراسم تقدیری برگزار خواهد شد.