استاندار خوزستان خبر داد:

عدم تغییر در فعالیت ادارات خوزستان / سلامت مسافرین در ورودی شهر ها با کد ملی استعلام می‌شود

استاندار خوزستان با اشاره به پابرجا بودن شرایط قبلی حضور کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان در محیط کار گفت: در ورودی شهرها با استعلام سلامتی افراد بیمار از طریق کد ملی از ورود آنها جلوگیری می‌شود.

به گزارش خورنا غلامرضا شریعتی در جلسه امروز شنبه ۸ آذرماه ۹۹ ستاد مدیریت بیماری کرونا خوزستان عنوان کرد: طی هفته اخیر شاهد کاهش تعداد موارد بستری و فوتی به علت ابتلا به بیماری کرونا نسبت به هفته قبل از آن بودیم که این اتفاق نشان دهنده رشد استفاده از لوازم خود مراقبتی و رعایت بیشتر و بهتر پروتکل های بهداشتی اعم از تهویه مناسب فضا های بسته، استفاده از ماسک و کاهش حضور در اجتماعات مختلف توسط مردم می باشد.

وی افزود: همچنین دانشگاه علوم پزشکی، بسیج جامعه پزشکی، سپاه و نیروی انتظامی، صدا و سیما، گروه های جهادی و سازمان هلال احمر و سایر دستگاه ها با همکاری و هماهنگی های لازم به کمک هم آمده و طی یک برنامه منظم و منسجم وظایف خود را انجام دادند که این خود از دلایل کاهش آمار ابتلا و فوتی می باشد.

شریعتی با اظهار امیدواری در تداوم چنین اقدامات و همکاری هایی در بین دستگاه ها و مردم گفت: باید کماکان با برنامه ریزی های درست بتوانیم این روند نزولی را با سرعتی بیش از پیش حفظ کرده و ادامه دهیم.

وی همچنین با اشاره به پابرجا بودن نسبت های از پیش تعیین شده حضور کارکنان هر دستگاه و اداره در شهر های با وضعیت های زرد، نارنجی و قرمز اظهار کرد: طی مصوبه جلسه ستاد ملی کرونا به ریاست رئیس جمهور، ادارات طبق تصمیمات قبلی به فعالیت های خود ادامه خواهند داد و تغییر جدیدی در فعالیت ادارات و کارکنان آنها ایجاد نشده است.

نماینده عالی دولت در استان با رضایت بخش خواندن مراقبت ها در مبادی ورودی شهر ها و در دستور کار قرار گرفتن روش جدید استعلام سلامت افراد از طریق کد ملی به جهت ورود به شهر ها گفت: در مبحث ورود افراد به شهر های استان قرار بر این شد تا در ورودی شهر ها با بررسی سوابق سلامتی ثبت شده افراد بیمار در سامانه اطلاعاتی و کد ملی آنها با استفاده از کارت ملی هوشمند از ورود آنها جلوگیری به عمل آید.

وی در پایان با اشاره به اینکه تعداد زیادی از مردم کارت های هوشمند ملی خود را دریافت کرده اند ادامه داد: امروز هم پیرو این تصمیم از ورود بیش از هزار نفر به قطار، هواپیما و اتوبوس جلوگیری به عمل آمده و این روند همچنان ادامه خواهد داشت و افرادی که فاقد کارت ملی هوشمند هستند نیز می توانند با ارائه کد ملی خود نسبت به استعلام سلامت به جهت ورود به شهر ها اقدام کنند.