مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان:

شرکت های حمل و نقل مسافر خوزستان ملزم به استعلام وضعیت سلامت مسافران هستند

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان بر لزوم استعلام وضعیت سلامت مسافران از سوی شرکت های حمل و نقل مسافر استان تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری خورنا، غلامعباس بهرامی نیا امروز چهارشنبه ۵ آذر ماه اظهار کرد: با توجه به محدودیت های اعلام شده از سوی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، عمده جابجایی مسافران از طریق ناوگان مسافربری جاده ای صورت می پذیرد.

وی با اشاره به ابلاغ سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مبنی بر استعلام وضعیت مسافران از سوی شرکت های حمل و نقل مسافر افزود: استان خوزستان از ۱۶۲ شرکت فعال در زمینه حمل و نقل مسافر برخوردار است و تمامی این شرکت ها ملزم به استعلام وضعیت سلامت مسافران پیش از صدور بلیط از سکوی سروا هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: در صورت  تأیید ابتلای مسافر به بیماری کرونا، شرکت و راننده مکلف هستند از ارائه خدمات به متقاضی و حمل و نقل وی خودداری نمایند.

بهرامی نیا با بیان اینکه این استعلام با استفاده از کد ملی مسافران انجام می شود، تصریح کرد: طبق ابلاغ سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، شرکت ها و رانندگان مسافربری در صورت عدم رعایت مقررات ابلاغی،  مشمول طرح موضوع در کمیسیون های تخلفات حمل و نقلی و لغو مجوز به مدت حداقل یک سال خواهند بود.​