حیات سیاسی برخی بسته به یک موجود موهوم به نام “سران فتنه” است

خورنا: علی مطهری نماینده تهران در نامه ای با تقدیر از حبیب الله عسگراولادی دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری به دلیل موضع وی نسبت به کاندیداهای انتخابات سال ۸۸ گفت: باید به بصیرت و روشن بینی و اعتدال حضرت عالی که ناشی از سالها همراهی شما با امام خمینی(ره) و شهید آیت الله مطهری و بهره مندی از تفکر و سیره این دو بزرگوار است آفرین گفت.

به گزارش ایلنا، علی مطهری نماینده تهران در نامه ای سرگشاده از عسگراولادی برای موضعش نسبت به میرحسین موسوی و مهدی کروبی قدردانی کرد.

متن این نامه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای عسگراولادی دامت برکاته

با اهداء سلام و آرزوی سلامتی، لازم می دانم بابت موضع اخیرتان درباره آقایان موسوی و کروبی که آنها را “فتنه زده” خواندید نه “فتنه گر”، به جناب عالی تبریک بگویم. در واقع باید به بصیرت و روشن بینی و اعتدال حضرت عالی که ناشی از سالها همراهی شما با امام خمینی(ره) و شهید آیت الله مطهری و بهره مندی از تفکر و سیره این دو بزرگوار است آفرین گفت. جناب عالی رسالت تاریخی خود را که جز از مثل شما برنمی آمد انجام دادید و چه زیبا فرمودید که “احساس کردم ضرورت دارد آبروی خدادادی را در جلوگیری از جنگ افروزی و ایجاد فتنه و انحراف جدید به کار گیرم”.

اقدام حضرت عالی چون برقی بود که در تاریکی جهید و عده ای را از خواب غفلت بیدار کرد. همان طور که فرموده اید، مجرم بودن یا نبودن آنها به عهده مقامات قضایی است ولی شخصیت و سوابق آنها نشان می دهد که این دو نمی توانند فتنه گر باشند بلکه مفتون و فتنه زده هستند.

رهبر گرانقدر انقلاب اسلامی نیز حدود دو سال پیش قریب به همین مضمون را فرمودند که “این که می گوییم”سران فتنه” منظور طراحان خارجی فتنه است نه افراد داخلی” و معلوم نیست چرا عده ای از این سخن حضرت عالی برآشفتند. به نظر می رسد حیات سیاسی آنها بسته به یک موجود موهوم به نام “سران فتنه” و “فتنه گران” است و اگر این تعبیرات را از آنها بگیرند دیگر نمی توانند کاسبی سیاسی کنند. به همین دلیل حاضر نیستند این به تعبیر آنها “فتنه گران” سخن بگویند و از خود دفاع کنند چون می دانند اکثر ساخته ها و بافته های ذهنی آنها در هم می ریزد.

داستان این افراد داستان کسانی است در صدر اسلام که می گفتند خدایا اگر این قرآن و پیامبر حق است پس از آسمان بر ما سنگ ببار یا ما را به عذابی الیم دچار کن تا اصلا این روز را نبینیم.

دیدگاه جناب عالی دیدگاه زجرکشیدگان انقلاب از خرداد ۴۲ تا بهمن ۵۷ و بعد از آن است، کسانی که می دانند این انقلاب با چه زحمتی به دست آمده و اگر از بین برود تکرار آن امری نزدیک به محال است، و دیدگاه مخالفان شما دیدگاه کسانی است که با کمترین زحمت سر سفره انقلاب نشسته اند و می خواهند همه را جز خود از قطار انقلاب پیاده کنند، احترام پیش کسوتان انقلاب را پاس نمی دارند و نمی دانند و بلکه نمی توانند بفهمند که اگر عسگراولادی و هاشمی- با وجود اختلاف نظری که دارند- از وحدت و همدلی و گفتگو و فتنه گر نبودن آقایان موسوی و کروبی دم می زنند برای منافع خودشان نیست، بلکه درد حفظ اسلام و انقلاب اسلامی را دارند و می دانند که اگر این انقلاب از بین برود تکرار شدنی نیست.

بار دیگر روشن بینی و توفیق انجام رسالت تاریخی تان را به شما تبریک می گویم.

با تقدیم احترام
علی مطهری

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *