تجمع مربیان پیش‌دبستانی خوزستان در اعتراض به ردیف‌های استخدام

صبح امروز – دوشنبه ۵ آبان – تعدادی از مربیان پیش دبستانی استان، برای‌‌ پیگیری مطالبات خود که مهم‌ترین آن‌ها تبدیل وضعیت و حق‌التدریس شدن است دست به تجمع اعتراضی زدند.

به گزارش خبرنگار خورنا از خوزستان، امروز مربیان پیش‌دبستانی‌ استان، برای پیگیری مطالبات خود در مقابل ساختمان اداره کل آموزش‌وپرورش خوزستان و همچنین استانداری خوزستان دست به تجمع اعتراضی زدند. تبدیل وضعیت و حق‌التدریس شدن مربیان، از مهم‌ترین خواسته و مطالبات آن‌ها بشمار می‌آید.

یکی از مربیان پیش‌دبستانی به خبرنگار خورنا گفت: مربیان پیش‌دبستانی از سال ۹۱ به تدریج مشغول به کار شدند و تاکنون هیچ حقوقی دریافت نکردند و گفته شد بجای حقوق می‌توانید از خانواده‌ها شهریه دریافت‌ کنید اما این در حالی است که بسیاری از خانواده به‌خصوص مناطق محروم، توانایی پرداخت شهریه را ندارند و مربیان نیز هیچ شهریه‌ای از آن‌ها دریافت نمی‌کنند.

وی در ادامه به بیمه مربیان اشاره کرد و افزود: در سال جاری حق بیمه به بالای ۷۰۰ هزار تومان رسیده است که مربیان از جیب خود به پیمانکار‌ پرداخت می‌کنند.

او به در ادامه به عدم تشکیل کلاس‌ها به جهت شیوع کرونا در کشور، اشاره کرد و این مهم را برابر با امکان حذف مربیان دانست.

وی همچنین در تشریح از هدف از این تجمع و مطالبات آن‌ها عنوان کرد: در ردیف‌های استخدامی که برای استان پیش‌بینی می‌شود، مربیان پیش‌دبستانی هیچ نقش و جایگاهی ندارند و انتظار و درخواست ما این هست که مربیان پیش‌دبستانی را هم نیز لحاظ کنند چراکه مربیان پیش‌دبستانی کار کردند و به امور آشنا هستند.

وی در‌ پایان عنوان کرد: نیروهای پیش‌دبستانی قبل از سال ۹۱ بدون ورود به دانشگاه فرهنگیان استخدام شدند چرا مربیانی که بعد از سال ۹۱ مشغول به فعالیت شدند را استخدام‌ نمی‌کنند؟ در حال حاضر حدود ۷ هزار مربی پیش‌دبستانی در مدارس دولتی خوزستان، مشغول به فعالیت هستند.

منبع