مدیر کل مدیریت بحران خوزستان خبر داد:

توزیع پستی دارو در خوزستان برای نخستین ‌بار در کشور

مدیر کل مدیریت بحران خوزستان گفت: طرح پایلوت توزیع داروی بیماران پیوندی و مبتلایان به ام اس خوزستان برای نخستین بار در کشور از طریق پست انجام می‌شود.

به گزارش خورنا امید بن‌عباس عصر امروز شنبه سوم آبان ماه در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا استان خوزستان اظهار کرد: بیماران مبتلا به سرطان که در پنج بیمارستان اروند، بقایی۲، گلستان، آریا و آپادانا شیمی درمانی می‌شوند بنا بر مصوبه ستاد کرونا از این پس می‌توانند دارو را از محل داروخانه همان بیمارستان دریافت کنند.

وی افزود: توزیع داروهای بیماران مبتلا به سرطان در محل درمان موجب می‌شود که نواقص مربوط به دارو با حضور پزشک در محل درمان برطرف شود و از تجمع این بیماران در دیگر داروخانه‌ها جلوگیری به عمل آید و دارو به میزان لازم در اختیارشان قرار گیرد.

مدیر کل مدیریت بحران خوزستان تاکید کرد: از آنجایی که این دسته از بیماران بنا بر وضعیت خاص خود ممکن است سیستم ایمنی ضعیفی داشته باشند حضور آنان در داروخانه‌های شلوغ می‌تواند برای آنان خطرناک باشد.

بن‌عباس در پایان با برشمردن مشکلات بیماران به ویژه بیماران خاص برای دریافت دارو در سطح استان توضیح داد: پیرو نشست‌های مختلفی که با دستگاه‌های متولی از جمله غذا و دارو، هلال احمر، پست، شرکت‌های بیمه و… داشتیم مصوب شد برای نخستین بار در کشور به صورت پایلوت داروهای بیماران پیوندی و بیماران مبتلا به ام اس استان از طریق پست و به صورت غیر حضور توزیع گردد.