همه آنچه در آبادان گذشت؛ ماجرای ضرب و شتم یک دختر

این روزها غلظت خشونت‌های اجتماعی همپای وخیم تر شدن بعد اقتصادی و معیشتی را در جامعه شاهدیم. نظرات بسیاری از کارشناسان امور اجتماعی و تحلیلگران حوزه های مردم شناسانه حکایت از این دارد که زیربنای اقتصادی و اخلاقیات هر جامعه رابطه مستقیم باهم دارند، آنچه که این روزها در اجتماع فعلی کشورمان شاهد هستیم حکایت از همین اصل جامعه شناختی دارد .

روز گذشته خبری ناگوار روی خروجی تمام رسانه ها قرار گرفت و افکار عمومی را به شدت تحت تاثیر قرار داد.

یک‌ دختر آبادانی با صورتی مجروح و خون آلود مورد هتک حرمت قرار میگیرد. اما ماجرا چه بود؟

نخستین بار ماجرای این حادثه از سوی داریوش معمار از فعالین سرشناس رسانه ای آبادان و خوزستان در شبکه توییتر پرده برداری شد. همین موضوع فعالین توئیتری، رسانه ای و مسئولین محلی را وادار به واکنش کرد.

خبرنگار ویژه خورنا در این حادثه، به سراغ مسئولان پالایشگاه آبادان رفت اما پاسخی از سوی این مسئولین ارائه نشد و تمامی پیگیری ها به بیانیه روابط عمومی پالایشگاه ارجاع شد.

جوابیه پالایشگاه آبادان بر حیرت ها پیرامون این فاجعه افزود. در بخشی از این جوابیه آمده است: “ماجرای فوق الذکر مربوط به مشاجره خانوادگی یکی از کارکنان بوده و ارتباطی به هیچ یک از مدیران پالایشگاه نداشته و مطالب منتشر شده در فضای مجازی صحت ندارد”

به نقل از رسانه های داخلی و توئیتر داریوش معمار، کسانی که این دختر جوان را مورد ضرب و شتم گستاخانه قرار دادند، خانواده ی احمد جهان نژادیان مدیر فضای سبز پالایشگاه آبادان است.

پیگیری های خورنا نشان می‌دهد، این دختر جوان قصد داشته با حضور در منزل احمد جهان نژادیان که پیش‌تر روابطی با او داشته، پرده از روابط گذشته خود بردارد و از همسر جهان نژادیان تقاضای کمک‌ کند.

بر اساس یافته های خورنا، جهان نژادیان با انواع تهدیدها، درخواست‌هایی از این دختر جوان داشته و این دختر جوان برای اینکه دیگر به این خواسته ها تن ندهد، به خانه جهان نژادیان مراجعه میکند اما با واکنش تند خانواده جهان نژادیان روبرو میشود.

گزارش خورنا نشان میدهد شخص حراستی که به صورت فیزیکی دختر مجروح را مورد تعرض قرار می‌دهد شخصی به نام مهدی کاظمی است که توسط پلیس بازداشت شده و در مرحله رسیدگی قرار دارد.

بنا بر اطلاعیه فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آبادان همه عوامل حادثه که در فیلم حضور دارند بعلاوه شخص احمد جهان نژادیان و مرتبطین این حادثه در بازداشت موقت مقامات قضایی حضور دارند.

همچنین دادستان کل کشور نیز در تماسی تلفنی با دادستان خوزستان خواستار بررسی فوری و دقیق تمام زوایای حادثه آبادان شد.

پایگاه خبری پلیس نیز در گزارشی کوتاه گفته که این دختر با خانواده جهان نژادیان مشکلات قبلی داشته و پرونده در دست بررسی است.

خورنا تلاش میکند تا جزئیات دقیق تری از این حادثه به دست آورد.

شما از این حادثه چه میدانید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • احسنت به دادستان كل كشور آدم با اسير همچين رفتاري نميكنه معلوم نيست مرتيكه هوس باز چه به روز دختر مردم اورده درود به شرف دادستان كل كشور كه ورود پيدا كرد به اين موضوع
  • دیگه مثل روز روشنه که اون مرتیکه جهان نژادیان متجاوزه و باید به سزای اعمالش برسه ...
  • احمد آقا اینهمه بردی و خوردی و زدی و زد و بند کردی بالاخره خدا جای حق نشسته. این پرونده هم به پرونده های تخلفاتت اضافه شد. خدا جای حق نشسته