جذب کامل اعتبارات اوراق مشارکت فاضلاب خوزستان تا سال آینده

خورنا: استاندار خوزستان استفاده از منابع حاصل از فروش اوراق مشارکت را فرصتی تاریخی برای استان خواند و بر جذب کامل اعتبارات مرحله دوم فروش اوراق مشارکت در سال آینده تاکید کرد.

به گزارش خورنا، به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان، سیدجعفر حجازی با بیان اینکه در دولت نهم و دهم کارهای بزرگی از جمله اجرای طرح فاضلاب در استان اجرا شده است، اظهار کرد: یکی از معضلات اصلی استان خصوصاً در شهرهای جنوبی استان معضل فاضلاب بود که با عنایت دولت هم اکنون عملیات اجرایی احداث شبکه فاضلاب ۱۶ شهر استان با استفاده از منابع حاصل از فروش اوراق مشارکت آغاز شده است.

وی استفاده از منابع حاصل از فروش اوراق مشارکت را فرصتی تاریخی برای استان خواند و بر جذب کامل اعتبارات مرحله دوم فروش اوراق مشارکت در سال آینده تاکید کرد.

استاندار خوزستان همچنین خواستار آغاز عملیات اجرایی تصفیه‌خانه‌های فاضلاب از محل فاینانس بین‌المللی حداکثر تا پایان سال جاری و اصلاح شبکه‌های آب شهرهای استان همزمان با اجرای شبکه فاضلاب از محل اعتبار اوراق شد.

وی در ادامه با تاکید بر اجرای کامل و منظم طرح‌های فاضلاب، انحراف پیش آمده در اجرای این طرح‌ها از برنامه، زمانبندی را قابل جبران دانست و گفت: عقب ماندگی به هیچ‌وجه قابل قبول نیست و باید تلاش شود با سرعت عمل بیشتر ظرف یک ماه آینده ضمن جبران عقب افتادگی موجود حتی از برنامه زمانبندی نیز جلوتر رفت.

حجازی با قدردانی از پویا و صنیعی‌نژاد، مدیرعامل سابق و فعلی شرکت آبفای استان خوزستان و سایر عوامل اجرایی این طرح خاطرنشان کرد: تا پایان دولت دهم بخش اعظم این طرح‌ها به سرانجام می‌رسد و در راستای تحقق این هدف، استانداری و حوزه معاونت عمرانی به‌طور خاص هماهنگی لازم بین بخش‌ها را وظیفه خود می‌دانند.

گفتنی است در ابتدای این جلسه مدیرعامل شرکت آبفای استان خوزستان به ارائه گزارشی از وضعیت موجود پروژه‌های فاضلاب پرداخت.