جوابیه نهاد امامت جمعه شهرک طالقانی در پاسخ به جوابیه روابط عمومی شهرداری بندر ماهشهر

باسمه تعالی
به اطلاع مردم شریف و محروم شهرک طالقانی میرساند این نهاد مردمی با توجه به عدم وجود مدیریت شهری در شهرک طالقانی و در جهت پیگیری مطالبات بحق شهروندان این شهرک مبنی بر رسیدگی به وضعیت جوی های روباز که یکی از معضلات دیرینه این منطقه بوده برآمده است لذا با توجه به اتمام فصل تابستان و فرا رسیدن فصل پاییز و احتمال بارش های فصلی ، پیگیر تکمیل پروژه دفع آب های سطحی شود که این موضوع با رایزنی نهاد امامت جمعه شهرک طالقانی و برگزاری جلسات مکرر ، در دستور کار شهرداری بندر ماهشهر قرار گرفته است.

لذا ضمن تقدیر از مجموعه محترم شهرداری بندر ماهشهر لازم است نکاتی را در پاسخ به جوابیه آن شهرداری اعلام نماییم:

۱. در پاسخ به جوابیه روابط عمومی محترم شهرداری بندر ماهشهر مبنی بر حمایت سید سلمان هاشمی امام جمعه این شهرک از متصرفین ، اعلام میدارد که این گفته صرفا اظهار نظری بی پایه و اساس است و هیچگونه حمایتی از متصرفین توسط امام جمعه شهرک طالقانی صورت نگرفته و شهرداری بندر ماهشهر طی مذاکره با ساکنین و به جهت جلب رضایت شهروندان با انحراف چند متری کانال دفع آب های سطحی ، اقدام به حل این مشکل نمود که این تغییر مسیر نمی‌تواند هزینه چند صد میلیونی در بر داشته باشد!!!

۲. سید سلمان هاشمی امام جمعه شهرک طالقانی در تاریخ ۲۲ اوت ۲۰۲۰ ( ۰۱ شهریور ۹۹ ) ساعت ۱۴:۱۷ دقیقه طی تماسی تلفنی با شهردار بندر ماهشهر خواستار تعیین وضعیت مابقی کانال دفع آبهای سطحی در اتوبان ولیعصر(عج) شهرک طالقانی به طول ۲۰ الی ۳۰ متر شدند که شهردار محترم بندر ماهشهر قول مساعد در جهت تکمیل این کانال را دادند.
«شایان ذکر است فایل صوتی این مکالمه موجود است »

۳.در خصوص کمبود منابع مالی جهت تکمیل پروژه ، بنا به گفته شخص پیمانکار بوده و شهرداری بندرماهشهر می‌توانست با جابجایی بودجه یا لحاظ ۲۵٪ حُسن انجام کار ، ایجاد اصلاحیه در قرارداد و… کمبود بودجه را جبران نماید و پروژه تکمیل شود.
لازم بذکر است استفاده از کلمه متمم توسط امام جمعه ، همان جابجایی بودجه و یا ۲۵٪ حسن انجام کار و یا اصلاحیه قرارداد بوده است.

۴.در خصوص لایروبی کانال های دفع آب های سطحی شهرک طالقانی توسط ماشین مکانیزه اعلام میدارد که فقط لایروبی خیابان های اصلی مانند سربندر ، سادات ، امام خمینی(ره) و برخی دیگر انجام شده در حالی که هر روز تعداد بیشماری از شهروندان به دفتر امام جمعه مراجعه و از عدم لایروبی کانال ها گله مند هستند . همچنین لایروبی جوی های شهرک طالقانی به طول تقریبی ۷۰ کیلومتر با ۴ یا ۵ پرسنل غیر ممکن و از لحاظ بهداشتی غیر قابل قبول است .
تصاویر ارسالی شهروندان و نامه های مکتوب آنها گواه این مدعاست .

در پایان ضمن تقدیر از مجموعه محترم شهرداری بندر ماهشهر خواستاریم کانال دفع آب های سطحی را که طی سالیان گذشته چندین کودک را به کام مرگ کشانده و نمای این شهرک را مخدوش کرده در کمترین زمان ممکن تکمیل و به شهروندان محروم شهرک طالقانی هدیه نماید .

با تشکر
روابط عمومی نهاد امامت
جمعه شهرک طالقانی
۲۲ شهریور ۹۹