مطهری: استیضاح، تنها پاسخ مجلس به احمدی‌نژاد درصورت اجرای فاز دوم هدفمندی

خورنا: علی مطهری، عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس در گفتگو با مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی) گفت: مجلس تصویب کرده است که تا پایان سال اجرای فاز دوم هدفمندی و افزایش کالاهای اساسی ممنوع است و دولت تا پایان سال نمی تواند فاز دوم قانون هدفمندی را اجرا کند.

نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: اگر واقعا دولت مصمم باشد که طرح خود را در سال جاری اجرا کند کار از سوال گذشته و رییس جمهور باید استیضاح شود.

مطهری در خصوص حضور احمدی‌نژاد در مجلس در چهارشنبه هفته جاری تصریح کرد: ما منتظر هستیم تا ببینیم رییس جمهور چه مسئله ای را می خواهد مطرح کند و احتمال می دهیم ایشان برای اجرای فاز دوم هدفمندی در سال آتی برنامه هایی دارند چرا که مسئله فاز دوم در سال جاری که منتفی است و مصوبه مجلس آن را غیر قانونی اعلام کرده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هم چنین افزود: بهتر این بود که رییس جمهور پیش از آن که در رسانه ملی طرح های خود را مطرح کنند، به مجلس می آمدند و برای اجرای آنها با مجلس مشورت می کردند چرا که در هر صورت اقداماتی از قبیل افزایش مبلغ یارانه نقدی باید با مجوز مجلس صورت گیرد.