هشدار صریح سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز: وضعیت نگران کننده است

دکتر فرهاد ابول نژادیان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز در تشریح آخرین وضعیت کرونا در خوزستان گفت:* بعد از چند هفته روند کاهشی در آمار کرونا متاسفانه در دو روز اخیر شاهد افزایش نگران کننده در آمار بیماران بستری بودیم که نشان از تغییر رفتار مردم در هفته گذشته بویژه کاهش میزان استفاده از ماسک و مسافرت به مناطق قرمز دارد.

🔹در روزهای اخیر نیز با توجه به تعطیلات و افزایش مسافرت ها نگرانی ها از افزایش آمار مبتلایان و بستری ها در روزهای آینده بیشتر شده است.

🔹با وجود آنکه بسیاری از هیات ها در ایام عزاداری سیدالشهدا (ع) پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده اند اما عدم توجه کافی به مراقبت های بهداشتی در تعدادی دیگر که با تجمعات چند هزار نفری بدون رعایت فاصله همراه بوده مساله ای نگران کننده است که انتظار میرود در برگزاری مراسمات روزهای تاسوعا و عاشورا توجه ویژه ای به رعایت پروتکل های بهداشتی شود.

🔹از مردم استدعا داریم نسبت به رعایت آداب پیشگیری از ابتلا به کرونا حساسیت ویژه ای به خرج دهند و بدانند تداوم روند فعلی منجر به بازگشت استان به وضعیت خطرناک خواهد شد. هرگونه سهل انگاری ممکن است به قیمت از دست رفتن سلامتی خود و اطرافیانشان بینجامد و به فکر مدافعان سلامت و کادر بهداشت و درمان نیز باشند که هنوز خستگی پیک طولانی گذشته را از تن بیرون نکرده اند.