به دنبال مشاركت بخش خصوصي حاصل شد؛

افزایش ۴۷ هزار متر مکعب به ظرفیت پایانه نفتی مجتمع بندرامام خمینی(ره)

با مشاركت بخش خصوصي قریب به 47 هزار متر مكعب به ظرفيت مخازن نگهداري فرآورده هاي نفتي سبك و سنگين در پايانه نفتي منطقه ويژه اقتصادي بندر امام خميني(ره) افزوده شد.

خورنا| هدایت اله ترحم: به گزارش خورنا به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) ضمن اشاره به ثمر رسیدن مجموعه سرمایه‌گذاری های بخش خصوصی در پایانه نفتی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) بیان داشت: با مشارکت بخش خصوصی فرآیند احداث تأسیسات ذخیره سازی و ترانزیت فرآورده های نفتی به تعداد ۵ مخزن به منظور ذخیره سازی فرآورده های سبک و سنگین نفتی با سرمایه گذاری اولیه ۳۵۰ میلیارد ریال در مساحت ۱۸ هزار و ۸۶۰ متر مربع به اتمام رسید.

دریس در ادامه افزود: سه مخزن به ظرفیت مجموعا ۳۰ هزار و ۷۸۶ مترمکعب برای نگهداری و ذخیره سازی نفت کوره اختصاص دارد و دو مخزن به ظرفیت مجموعا ۱۶ هزار متر مکعب برای نگهداری فراورده سبک احداث گردیده است. همچنین در این پایانه از پیشرفته ترین تجهیزات تخلیه و بارگیری استفاده شده است.

وی با اشاره به ویژگی های فنی متمایز این مخازن و قابلیت ذخیره محصولات متنوع از لحاظ چگالی و ویسکوزیته در آنها افزود: در طراحی و ساخت این مخازن استانداردهای ایمنی و زیست محیطی لحاظ گردیده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان خاطر نشان کرد: کاهش سرویس تایم شناورها و افزایش رضایت مشتریان از جمله مزایای بهره برداری از این مخازن محسوب می شود.

یادآور می شود مزیت های جغرافیایی و بسترهای آماده در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) باعث استقبال بخش خصوصی از سرمایه گذاری در این مجتمع بزرگ بندری شده است.