در بازدید از مرکز دیسپاچینگ شرکت توزیع برق اهواز:

مدیر کل مدیریت بحران خوزستان از کاهش خاموشی برق اهواز طی سه سال اخیر خبر داد

مدیر کل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به شاخص میزان خاموشی به ازای هر مشترک در طول سال گفت: این شاخص در سال ۹۶ حدود یک هزار و ۸۰۰ دقیقه به ازای هر مشترک در اهواز بوده که با اقدامات صورت گرفته در شرکت توزیع برق اهواز طی سه سال گذشته به حدود ۴۲۰ دقیقه در سال رسیده است.

به گزارش خورنا امید بن‌عباس امروز چهارشنبه هشتم مرداد در حاشیه بازدید از مرکز دیسپاچینگ شرکت توزیع برق اهواز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: هر چند این شاخص هنوز مطلوب ما برای شهروندان نیست اما به میزان قابل ملاحظه‌ای قطعی‌ها و خاموشی‌های شبکه را کاهش داده است.
وی افزود: البته امیدواریم طی سال‌های پیش رو میزان خاموشی به رقم بسیار ناچیزی برسد و روز به روز شاهد بهبود در وضعیت برق باشیم.
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان عنوان کرد: شرکت توزیع برق اهواز در سه سال اخیر با استفاده از نیروی داخلی و شرکت‌های دانش بنیان توانسته نرم افزارهایی را طراحی کند که به صورت آنلاین و برخط وضعیت برق اهواز را مورد بررسی و مدیریت کند.
بن‌عباس تصریح کرد: شرکت توزیع برق اهواز با وجود سیستم‌های نرم افزاری می‌تواند بار جریان برق را بر روی شبکه برق سطح شهرستان توزیع کند تا با اتفاقات برق کمتری مواجه باشیم.
وی در پایان با اشاره با مدیریت مصرف در مرکز دیسپاچینگ برق اهواز توضیح داد: در این مرکز به صورت لحظه‌ای بر روی نمودارها نشان داده می‌شود که در روزهایی که ادارات تعطیل می‌شوند شدت مصرف به چه میزان کاهش پیدا می‌کند تا با این کاهش مصرف بتوانیم برق پایدار را تامین کنیم.