تامین مایحتاج استان ذی قار کشور عراق توسط منطقه آزاد اروند

 در نشست مشترک میان استانداران خوزستان، ذی قار و اروند، اسماعیل زمانی با بیان این مهم که کمک به رفع مشکل کرونا از بُعد انسانی وظیفه ی همگان است، افزود: در همین راستا ما در منطقه آزاد اروند از هیچ کمکی فروگذار  نخواهیم کرد.

زمانی تصریح کرد: با بازگشایی مرز تجاری شلمچه زمینه گسترش مبادلات تجاری میان دو کشور وجود دارد و با توجه به نزدیکی عراق و ایران، انتظارمان آن است که تجار و بازرگانان عراق محصولات و کالاهای مورد نیازشان را از منطقه آزاد اروند تامین و خریداری کنند.

وی با تأکید بر این نکته که در بازارهای آبادان و خرمشهر ظرفیت تهیه اقلام مورد درخواستی وجود دارد، ادامه داد: تجار و بازرگانان عراقی از طریق اتاق های بازرگانی آبادان و خرمشهر می توانند در زمینه برپایی نمایشگاه های مختلف و عرضه محصولات در منطقه ی آزاد اروند و استان ذی قار اقدام کنند.

زمانی این کار  را  کمک به توسعه مبادلات تجاری طرفین دانست و گفت: ما نیز از این موضوع استقبال کرده و همچنین از مردم استان ذی قار دعوت می کنیم در زمینه ورود اتباع عراقی به ویژه گردشگران  استان بصره به منطقه ی آزاد اروند که چند سالی است آغاز شده و با افزایش و استمرار نیز همراه بوده است، به  این منطقه سفر کنند.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند اذعان داشت: به طور حتم گسترش مبادلات تجاری، اقتصادی و گردشگری زمینه چرخش سرمایه و رونق کسب و کارها را به دنبال دارد.