جزئیات داروی بدون مجوز کرونا در خوزستان

شالومین، دارویی است که این روزها توسط یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز تحت عنوان داروی درمان کرونا معرفی شده است. دکتر منصور امین عضو هیات علمی و مدیر گروه میکروب شناسی دانشگاه علوم پزشکی اهواز است.

خورنا|سرویس سلامت: شالومین، دارویی است که این روزها توسط یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز تحت عنوان داروی درمان کرونا معرفی شده است. دکتر منصور امین عضو هیات علمی و مدیر گروه میکروب شناسی دانشگاه علوم پزشکی اهواز است.

این دارو براساس یک طرح تحقیقاتی که در تاریخ ۱۴ اسفند ماه ۹۸ ثبت شده است تولید و بدون طی مراحل کار آزمایی بالینی و بدون مجوز سازمان غذا و دارو به فروش می‌رسد. مراحل کارآزمایی بالینی هر دارو مانند آزمایشات شیمیایی، حیوانی و انسانی پروسه ای زمان بر است که بطور معمول قریب به ۱ سال طول میکشد اما این عضو هیات علمی دانشگاه در کمتر از ۵ماه و با تحقیقاتی ناقص و بدون هیچ گونه مجوز رسمی اقدام به توزیع دارو کرده است.

موضوع آن گاه جالب‌تر می‌شود که شریعتی استاندار خوزستان به پاس خدمات ارائه شده در تولید شربت موسیر، خرداد ماه ۹۹ طی حکمی با استناد به طرح پژوهشی با کد ۱۳۹۸٫۹۵۵ ، دکتر امین را بعنوان مسئول تولید واکسن کرونا در استان خوزستان منصوب کرده است!

درحالی که تمامی کمپانی‌های داروسازی دنیا تا کنون اندرخم مراحل تست حیوانی دارو ها هستند اما نخبگان خوزستانی با پشتیبانی استاندار خوزستان در حال تولید شربت موسیری هستند که ۲۰سی سی آن به قیمت ۵۰ هزار تومان به فروش میرسد.این دارو به پشتوانه حکم استانداری خوزستان و نام دانشگاه علوم پزشکی بصورت کاملا غیر قانونی و بدون مجوز هم اکنون بصورت نامحدود و بدون نسخه پزشک در اختیار مردم قرار گرفته است.
درصورتی که یکی از بیماران مبتلا به کرونا با اعتماد به این احکام در فاز حاد بیماری کند و سبب مرگ او شود چه کسی میتواند پاسخگوی این فاجعه باشد؟ آیا استاندار خوزستان که چنین حکمی را صادر کرده است از عواقب توزیع این دارو در زیر سایه اسم دانشگاه علوم پزشکی اطلاع داشته است؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • مستند ثابت کنیدکه شربت موسیرهست، هیچ شخص باسواد ومدرک داری چون دکترامین نمیادخودش رو تابلو خراب کنه وشخص یااشخاص شاکی برای خودش مهیا کند.... حال اگر شما طبق مستندات دیگر دکتری مدرکی داریدکه داروی دکترامین 20ccوتقلبی هست بسم الله رسانه ای کنید تاماهم ببینیم،، وگرنه به حرف باشه میشود بدترین تهمتها را به این وان زد.... ضمنا اون دیوانه ای که به شما گفت شربت20ccبهش بگیدبی مخ شماکه هنوز اختلاف 20تامثلا100ccرا بلدنیستی بیخود فک نزن.... اگرهمین دارو را استانی دیگر ساخته بودشاید شخص شما تبلیغ کننده ان میشدید، به خود بیاییم
    • احسنت بر شما ، بسیار عالی