مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خبر داد:

تولید ۳۰۰ هزار تن شکر در ﺷﺮﮐﺖ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻧﯿﺸﮑﺮ خوزستان/ ۸۰ درصد الکل کشور در الکل سازی رازی ساخته می‌شود

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: در سال گذشته ۳۰۰ هزار تن شکر در مجموعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان تولید شد و امسال نیز بنا داریم این تولید را به بیش از ۵۰۰ هزار تن افزایش دهیم.

به گزارش خورنا عبدعلی ناصری امروز دوشنبه(۱۶ تیرماه) در حاشیه بازدید از کشت و صنعت امام خمینی(ره) و کارخانه تولید MDF شرکت لوح سبز جنوب ( یکی از شرکت های جانبی مجموعه توسعه نیشکر و صنایع جانبی) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال ۹۸ که به توصیه مقام معظم رهبری به نام رونق تولید نامگذاری شد به بازسازی اراضی آسیب دیده از سیل و خشکسالی پرداختیم و بسیاری از این اراضی به زیر کشت رفت.

وی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از ۲۲ هزار هکتار از اراضی آسیب دیده نیشکر به زیر کشت رفت، افزود: علاوه بر کشت، با فعال کردن کارخانه ها و تصفیه شکرهای وارداتی به تولید نسبی و مدنظر شرکت که تولید ۷۰۰ هزارتن شکر در افق سال ۱۴۰۰ است، خواهیم رسید.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی ادامه داد: شرکت هیچگونه بدهی به پیمانکاران و کارخانه ها ندارد و تا حدودی حتی وام ها و بدهی بانکی خود را نیز پرداخت کرده است.

وی با بیان اینکه علارغم تمام مصائبی که در سال گذشته اراضی نیشکر را تهدید کرده بود توانستیم با همکاری و همدلی مجموعه، اوضاع را به خوبی مدیریت کرده و از بحران عبور کنیم، گفت: در سال گذشته ۳۰۰ هزار تن شکر تولید شد که امسال بنا به توصیه های مقام معظم رهبری مبنی بر شعار سال که جهش تولید نام دارد، برنامه ریزی ها انجام شده و تمام تلاش ما این است که میزان تولید به بیش از ۵۰۰ هزار تن در سال ۹۹ افزایش یابد.

ناصری در تکمیل مطلب فوق، عنوان کرد: سعی بر این است تا در سال آینده(۱۴۰۰) میزان تولید شکر در مجموعه نیشکر و صنایع جانبی به حدود ۷۰۰ هزار تن در سال برسد تا نسبت به سال ۹۹ بیش از ۲۰۰ هزار تن جهش تولید را ایجاد کنیم.

وی به افزایش کیفیت و میزان تولید محصول MDF به عنوان صنایع جانبی اشاره کرد و افزود: با تغییرات انجام شده در سیستم کارخانه تولید MDF، در سالجاری از نظر کیفیت و تولید جهش توسعه ای خواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با اعلام اینکه در سالجاری کارخانه تولید کاغذ با ظرفیت ۲۴۰ هزار تن شروع به فعالیت خواهد کرد، یادآور شد: اگرچه کارهای زیر بنایی این کارخانه از دی ماه سال گذشته کار خود را آغاز کرده بود اما امسال خرید ماشین آلات و ملزومات کارخانه تامین شد و در آبان ماه سالجاری به صورت جدی کار ساخت آن انجام می شود و تا سال ۱۴۰۳ کارخانه تولید کاغذ به بهره برداری می رسد.

وی علاوه بر موضوعات فوق، به تولید و توزیع ۲۵ میلیون لیتر الکل همزمان با شیوع بیماری کرونا در اسفند ۹۸ تاکنون، اشاره کرد و گفت: ۸۰ درصد الکل مورد نیاز کشور در کارخانه الکل سازی رازی تولید شده و با تغییراتی که در سیستم کارخانه انجام دادیم احتمال اینکه میزان تولید به ۴۰ میلیون لیتر در سال برسد، زیاد است.

ناصری در پایان عنوان کرد: تمام سعی ما این است تا الکل مورد نیاز کشور مبنی بر تولید مواد ضدعفونی کننده تامین شود و مشکلی در کمبود الکل متوجه کشور نباشد.