مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان:

خوزستان جایگاه مهمی در توسعه اقتصادی و پیشبرد اهداف سال جهش تولید دارد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: خوزستان یکی از مهم ترین استان های کشور در داشتن ذخایر و منابع است و جایگاه مهمی در توسعه اقتصادی دارد و می تواند در هموار کردن مسیر جهش تولید در کشور و دستیابی به سیاست‌ها و اهداف مبتکرانه مقام معظم رهبری نقش مهم و سازنده ای ایفا کند.

به گزارش خبرگزاری خورنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، ارسلان غمگین روز دوشنبه دوازدهم خرداد ماه در نخستین شورای هماهنگی مدیران کل دستگاه‌های حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اظهار کرد: در سال گذشته ۱۴ جلسه شورای هماهنگی مدیران کل دستگاه های حوزه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با حدود ۵۵ مصوبه تشکیل شد که به لحاظ انجام فعالیت ها و هموار کردن مسیر حرکت در رسیدگی به مطالبات مردم، می‌تواند حرکت ما را در تعامل، هماهنگی و همگرایی در بررسی مشکل ها شتاب بخشد.
وی با اشاره به اقدامات مهمی که در بحث جهش تولید صورت گرفته است، افزود: بعد از اعلام نظر مقام معظم رهبری در سال نو، تصمیم بر این شد: حالا که خوزستان جایگاه مهمی در توسعه اقتصادی کشور دارد و یکی از مهم ترین استان ها در داشتن ذخایر و منابع و سوابق تخصصی است می توان با ارایه نظر و پیشنهاد و راهبردهای اصولی و اجرایی، در هموار کردن مسیر جهش تولید در کشور و دستیابی به سیاست‌ها و اهداف مبتکرانه مقام معظم رهبری نقش مهم و سازنده ای کرد.
غمگین ادامه داد: به کمک مدیران متخصص و کارشناس خود و استفاده از نظرها و پیشنهادهای علمای اقتصاد خارج از سازمان، مجموعه ای را آماده کردیم و با دسته بندی پیشنهادها و با راهکارهای اجرایی و پیش بینی موانعی که ممکن است در کار اجرا با آن مواجه شویم، برای مقام عالی وزارت ارسال کردیم که امیدواریم در تحقق اهداف و توسعه اقتصادی کشور مورد استفاده قرار گیرد.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان افزود: علاوه بر این به منظور دستیابی به نظرها و روش های متنوع تر، پیشنهاد تهیه کتاب با موضوع تاثیر گذاری جهش تولید در جامعه هدف و خانواده و… با حداقل ۱۰۰ صفحه از جانب اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان مطرح شد که در حال تهیه آن هستیم و امیدواریم دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت متبوع نیز با تهیه مقالاتی از اقدامات خود درباره سال جهش تولید، در این امر مهم ما را یاری کنند.
غمگین با تاکید بر استفاده از ظرفیت شورای هماهنگی مدیران کل دستگاه های زیر مجموعه وزارت متبوع، گفت: تاکید مقام عالی وزارت بر تشکیل جلسات شورای هماهنگی مدیران به صورت دقیق، مستمر و با خروجی قابل قبول است.
وی درباره اقدامات صورت گرفته در مقوله جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در اجرای راهبردها و بخشنامه های وزارت متبوع، خاطرنشان کرد: همراه با دیگر دستگاه های زیر مجموعه وزارت در استان، فعالیت های ویژه ای به لحاظ مسوولیت‌های خود در جامعه کارگری و در عرصه کار و تولید، با حضور بازرسان کار در واحدهای صنعتی و تولیدی و با بیش از پنج هزار مورد بازرسی صورت گرفته است. همچنین مقدمات لازم را برای جلوگیری از شیوع این ویروس در واحدهای تولیدی و خدماتی فراهم آوردیم و بر رعایت اصول ایمنی و بهداشتی تاکید کردیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان ادامه داد: از مدیران شورای هماهنگی درخواست می کنم نسبت به تهیه و ارسال به موقع گزارش های مرتبط طبق فرم های ارسالی اقدام کنند تا این اداره‌کل پس از جمع بندی، آن ها را به حوزه معاونت فرهنگی اجتماعی وزارتخانه ارسال کند.
وی درباره پیشنهاد اداره کل امور استان ها مبنی بر اینکه در صورت وجود زیر ساخت های لازم، ادامه نشست های شورای هماهنگی استان ها به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شود، گفت: البته این امکانات و زیرساخت ها در همه سازمان‌های تحت پوشش وجود ندارد به همین منظور از طریق رییس مرکز فناوری اطلاعات وزارت مطبوع پیشنهاد شده است این نشست ها از طریق هماهنگی بین دستگاه ها در صورت امکان برگزار شود.
غمگین تاکید کرد: با وجود تاکید و پیگیری مدیر روابط عمومی اداره کل برای ایجاد همکاری و هماهنگی با مدیران روابط عمومی دستگاه های تابعه، تاکنون همکاری خوبی از سوی بعضی از حوزه ها صورت نگرفته است و حتی بعضی از مدیران روابط عمومی دستگاه های حوزه وزارت متبوع از شرکت در نشست های شورای هماهنگی روابط عمومی سازمان های تحت پوشش امتناع می کنند.
وی افزود: حضور و هماهنگی مدیران روابط عمومی در اطلاع رسانی و انتشار خبرها در فضای مجازی بسیار موثر و کارساز است.
غمگین از تهیه آیین نامه اجرایی برای گردهم آیی مسوولان روابط عمومی خبر داد و گفت: با داشتن ۱۲ دستگاه تابعه می توانیم ۷۰ درصد خبرهای استان را به خود اختصاص دهیم چرا که جامعه هدف هر یک از دستگاه ها در نگاه کلی تر همان جامعه هدف وزارت متبوع است که می تواند در اطلاع رسانی صحیح، مرتفع کردن مشکل ها، اثر بخشی، ایجاد انگیزه و تزریق روحیه امید به مردم موثر باشد.